annas

Nevíte, jak se jmenuje největší živý organismus na světě?

Doplňuji:
Já něco najdu v časopise, odložím a pak hledám. Sekvoje to ale určitě nejsou.

Nejlepší odpověď
hanulka11

bez nějakého hledání,bych řekla,že to budou sekvoje jsou obrovské
Doplňuji:
tak jsem se dala do hledání ,

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vel­k%C3%BD_bari%C3%A9rov%­C3%BD_%C3%BAtes

annas

Hanulko, to spíš. Nedávno mně jeden časopis přibrala sousedka. Tu informaci o největším organismu jsem četla ve Výběru. Snad jsem časopis nezapomněla ve vlaku. V poslední době pořád něco hledám.
Děkuji.

hanulka11

ono je to dost sporné o těch největších organismech ať je to tak nebo tak obojí je krásné , výběry také ráda čtu -hodně se člověk dozví díky

led

tu by som trocha oponovala. Veľký korálový útes je vlastne hrob. Sú to zvyšky malých korálovcov.
Skutočne živý organizmus je naozaj asi sekvoja

annas

Pátrala jsem na internetu. Led má pravdu v tom, že korálový útes obsahuje mnoho organismů, nikoliv jeden.

Našla jsem, že k největším organismům patří: 1. strom Aspen (Populus tremuloides) v Utahu, Sekvoj je až na 3. místě.
V pořadí druhá byla houba, ale podle posledního zjištění je vůbec největším organismem. Jde o houbu druhu Armillaria ostoyae, kterou objevili vědci na severovýchodě Spojených států. Měří přibližně 880 hektarů, což je 225krát více než je rozloha Václavského náměstí v Praze. Houba roste pod zemí, podhoubí sahá asi metr hluboko a na povrchu je organismus patrný jen díky svým plodnicím, „obyčejným“ houbám, které jsou sice jedlé, ale nepříliš chutné. Vědci odhadují stáří houby na 2400 let.

O této houbě se psalo v časopise, ale zapomněla jsem její název.