annas

Nevíte, jak se jmenoval padělatel obrazů, který se objevil v jedné epizodě seriálu Dobrodružství kriminalistiky?

Vzpomínám si, že jeho padělky nepoznali ani vyhlášení experti. Jakým způsobem umělce nakonec odhalili?

Nejlepší odpověď
vagra

Jmenoval se Han van Meegeren a byl to nizozemský malíř, jeden z největších padělatelů v historii umění. Specializoval se na falšování děl největšího holandského malíře 17. století, Jana Vermeera. Meegerenovy padělky představují absolutní vrchol padělatelství uměleckých děl. Byly tak dobré, že největší soudobí znalci i po upozornění, že jde o padělek, a opětovném podrobném prozkoumání díla často trvali na tom, že jde o pravý obraz.
Asi by nikdy nebyl odhalen, kdyby jeden ze svých nejlepších padělků neprodal Hermannu Göringovi.Padělek Kristus a cizoložnice byl prodán za tehdejších 1 650 000 holan­dských guldenů, což byla nejvyšší cena, jaká kdy byla za padělek vyplacena. Po válce byl zatčen pro tuto svou činnost jako kolaborant s nacisty, a než by byl odsouzen pro napomáhání vykrádání holandského kulturního dědictví a rozkrádání židovského majetku, přiznal se k padělatelství
Když vyjmenoval všechny své padělky včetně Emauzských učedníků, odborníci se mu vysmáli a u všech obrazů potvrdili pravost. Vážně jej začali brát teprve poté, co ve vězení nakreslil další „Vermeerův obraz“

Zdroj: zkráceno z -http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Han_van_M­eegeren

Další odpovědi
anonym

Je to tenhle díl?

Zdroj: http://www.tri­patlas.com/vi­deoplay/oGbaB­hIyPEc