vend

Nevíte jak má být napsaný motivační dopis k hasičům?

Doplňuji:
když se podává přihláška k HZS tak součástí přihlášky je i motivační dopis a nejsem si moc jistá jak by měl vypadat. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Co znamená motivační dopis k hasičům? Otázka není zcela jasná. Ucházíte se o zaměstnání?

Ale podívete se od odkazu, jak se píše motivační dopis – forma žádosti o místo.
http://prace.rov­nou.cz/motivac­ni-dopis.html

Další odpovědi
klumprt

Asi by tam mělo být něco jako:

  • práce u hasičů mě vždycky přitahovala
  • chtěl bych pomáhat lidem
  • myslím, že být hasičem je smysluplné a krásné povolání
  • hasič je v naší rodině tradiční povolání
  • jsem aktivní sportovec, což bych u hasičů dobře využil

Nemělo by tam být:

  • chci vydělávat víc peněz než třeba učitelé a jít brzo do penze
  • vzrušuje mě, když vidím oheň
  • chci jezdit s majákem a co nejrychleji
  • slyšel jsem, že hasiči snadno sbalí holku apod.

Doplňuji:
Mám za to, že motivační dopis k hasičům slouží pouze jako prvotní síto na různá vemena, blázny a psychopaty. Normální člověk nemusí vymýšlet žádné složité brikule. To podstatné bude uchazeč muset předvést teprve v následném přijímacím řízení – zdravotních, tělesných a psychologických testech.

ivzez

Pročtěte si web od pana Janovského (odkaz v odpovědi Annas),
najdete tam více zajímavých článků k hledání práce.

Určitě nepoužívejte žádné (snad s výjimkou sportu)
z frází, které uvádí Klumprt.

Tyto fráze najdete v každém pracovním portálu
a bohužel v téměř každém motivačním dopisu.

Zaměstnavatel z Vašeho dopisu musí poznat,
proč pro něj chcete pracovat, a proč by si měl
vybrat zrovna Vás.

Opsané fráze o Vás prozradí, že nemáte žádnou motivaci,
že máte málo fantasie, a že Vám práce nestojí za trochu úsilí …
Doplňuji:
Práce hasičů, zácharnářů, policie, … je velmi odpovědná,
měli by ji vykonávat lidé způsobilí nejenom po zdravotní či
fyzické stránce.

Prvním sítem by neměli procházet lidé bez motivace
a bez skutečného zájmu o práci v tom kterém sboru.

klumprt

ivzez: Myslím, že bohatou fantazii u hasičů člověk moc nevyužije. Potřebuje být hlavně zdravý, fyzicky zdatný, psychicky odolný. Na vymejšlení ptákovin jsou tam šarže od kapitána vejš 🙂