izie999

Nevíte, jak a čím se dají oddělat parkety, aby se tam dalo něco dat?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Záleží na tom, co přesně máte na mysli oddělat parketu? Parketa má zámek, který drží v ruhé parketě. Někdy je navíc i přilepená. Takže rozdělat celou podlahu a nebo:
Řezný kotouč do flexy (úhlová bruska) a v místě spojení parket rozříznout a potom vyloupnout. Pozor, aby se nerozjely ty ostatní parkety.

Další odpovědi
oskar

To by jsi musela rozebrat celou podlahu.

ReHu

Jak to myslíš, oddělat parkety, aby se tam mohlo něco dát?
Myslíš odstranit parkety z celé podlahy? Aby se potom na celou podlahu mohl položit třeba koberec nebo jiný povrch?

elektrikář

Parkety jsou většinou k betonu přilepené jinak vrzají a rozjíždí se.Odělalt,tj nezvratně vybourat.Dostat se pod ně a vytrhat. Srovnat povrch nivelační stěrkou.
Pokud nejsou úplněn zničené stačí nechat zbrousit. Tvoří izolační vrstvu podlaha není tak studená jako by byla jen s vrstvou lina.