klumprt

Nevíte, co znamená zkratka D.U.D.U.?

Nedávno jsem se s touto zkratkou setkal na jednom serveru. Nevím si s ní rady. Myslíte, že jsem se trefil v jedné z níže uvedených možností?

Nejlepší odpověď
annas

Jiná možnost.

Škoda, že jste neuvedl kontext v němž bylo slov uvedené. Záleží na představivosti.

Není tak jasné, zda jde o zkrácené slovo, nebo chybně napsané, i to je možné.

V souvislosti se zavedením EET je možné, že

"Dostatečně uvědomělý důsledný udavač nahlásil Dlouho ukrývané daňové úniky. z prodeje Dobře udělané domácí uzeniny.

Tipovala bych „udavače“.
----
Jen pro zajímavost
Slovo se objevuje v mnoha jazycích, samozřejmě bez teček.

Např. v polském slangu
Slovo dudu/dude je převzaté z amerického slangového výrazu jako oslovení kámoše – naše vole, frajere, bastarde atd. .
Jinak význam slova – blázen, smolař atd.

Slovo D.U.D.U určitě není " stařec", jak píše L. da Vinci. ale je to dudu.

Jinak v češtině Dudu = akkadský král; fotbalista.

Další odpovědi
L. da Vinci

Dostatečně uvědomělý důsledný udavač.

D.U.D.U alias stařec, kterého takhle oslovoval vnuk či vnučka!

Front

Dostatečně uvědomělý důsledný udavač.