BELA81

Nevíte co znamená digitoria pedis?Mnělo by to být něco okolo zdraví.

Doplňuji:
Quentos-to bude asi ono.Příště aspoň už vím kde asi hledat.Dík.

Nejlepší odpověď
quentos

latinsky neumím, ale podle zdroje by to měly být „prsty na noze“ (vzhledem k tomu, že „ossa“ jsou kosti).
Doplňuji:
v tomto slovníku není zdaleka všechno, ale poslouží google, když daný výraz dáte do uvozovek a hledání omezíte jen na české stránky.

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/os­sa-digitorum-pedis-lat