těhulka

nevíte co vše se musí vyběhat po úřadech, když včera kamarádce zemřel manžel, byly oba důchodci. děkuji

Odpovědi
anonym

Na obecní úřad odevzdat občanku zemřelého, pohřební ústav (tam poradí co dál), na poštu přepsat inkaso (pokud bylo psáno na manžela), na ČEZ (pokud od něj berete elektřinu a ta byla psána na manžela), přepsat elektriku na manželku, všechny pojistky nechat přepsat na manželku (stávající vypovědět).Notář se ozve sám na sepsání dědictví.Účty v bankách také nechat přepsat na sebe (ale až notář sepíše dědictví).
Snad jsem na něco nezapoměl.Já jsem toto zařizoval matce, když můj otec zemřel.

hanulka11

já bych zašla na matriku a tam určitě poradějí se vším

isteron

Ešte oznámiť sociálnej poisťovni, správcovi bytu.
Doplňuji:
Zdravotnej poisťovni.