Lukáš Rusek

Nevíte, co to je bio zátěž?

gecco ty jsi tak chytrý

Nejlepší odpověď
annas

Co je biometeorologická předpověď?

"Biometerologická předpověď je zjednodušeně řečeno prognóza toho, jaký vliv bude ten který den mít počasí na člověka. Ačkoli je stanovení této předpovědi velmi složité a hraje v něm roli celá řada faktorů, výsledkem je jednoduché doporučení – stupeň biometeorologické zátěže.

Biometerologická předpověď vychází ze speciální prognózy teplot, větru, tlaku, rozptylových a imisních podmínek, srážek, vlhkosti, bouřek a heliogeofyzikálních faktorů. Výsledná předpověď je tvořena dvěmi neoddělitelnými částmi: stupněm zátěže a doprovodným textem.
Tři stupně zátěže

Stupně biometeorologické zátěže jsou tři – stupeň 1 značí mírnou zátěž, stupeň 2 zátěž střední a stupeň 3 zátěž vysokou. Upozornění se vydává zejména pro kardiaky, lze v ní ale často nalézt i doporučení pro astmatiky, pacienty s vysokým krevním tlakem, dýchacími potížemi a dalšími onemocněními. Předpověď se zaměřuje i na starší občany nebo psychicky labilní jedince.

Sám Český hydrometeorologický ústav, který předpověď vydává, ale upozorňuje, že počasí je pouze jedním z mnoha faktorů, které mají vliv na celkovou zátěž člověka. Mnohem podstatnější je například vliv psychické a fyzické zátěže. Navíc ne každý je na stav počasí citlivý – podle dostupných pramenů na počasí reaguje 40 až 60 % populace.

ČHMÚ doporučuje všem, kteří chtějí využít BMP pro lepší plánování svého denního programu, aby se nejprve věnovali delšímu porovnávání svého zdravotního stavu a BMP. I poté by bylo vhodné konzultovat vlastní meteorosenzitivitu s ošetřujícím lékařem."

http://www.to­plekar.cz/bio-predpoved/_pu­blish_portal_bio-predpoved_co-je-biometeorologicka-predpoved.html

Další odpovědi
gecco

Nějakým způsobem zhodnocený vliv aktuálního počasí (teplota, tlak, vlhkost, oblačnost) na ´člověka´…
😉
Třeba stupeň 3 je nejvyšší zátěž – a zejména lidé slabší (oslabení) či nemocní by se měli před počasím chránit.
_____________­________________
Ano, já vím…
😁

cochee

Můžeš občas zkusit použít i místní vyhledávač, už se tu na to několikrát odpovídalo.

štamgast

http://www.strejda-google.cz/#bi­o+z%C3%A1t%C4%9B%C5%BE

To neumíš používat Google nebo jsi línej to hledat?

Lukáš Rusek

línej jestli ti to nevadí :(