zjentek

Nevíte, co tak závažného provedl Djokovič, že nesmí obhajovat titul na Australian Open?

Vůbec tomu nerozumím. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Ametyst

“Australian Open” se má přejmenovat na Australia closed. Djokovič nedávno prodělal covid, má sice negativní testy, ale není vůbec tečkovaný. Do Austrálie nesmí nikdo neotečkovaný. I kdyby byl jeden z nejzdravejších sportovců na planetě. Už před pár dny soudní dvůr uznal Djokovičovi víza a dovolil mu vstup. Ovšem co je nejzajímavější, že vláda má moc zvrátit soudní rozhodnutí! To je znak banánové republiky, nerespektovat výrok soudu a politicky ho změnit. Přesně to se stalo a vláda Victorie zamítla Djokovičovi víza. Jede domů. “Obyvatelé Austrálie musí být ochráněni před covidem” zní oficiální důvod.

Další odpovědi
Drap

Lhal, podváděl , snažil e obcházet daná pravidla.

hapiky

Největší problém Djokoviče byl, že záměrně lhal, prokazatelně 2×. Lhaní úřadům je v Austrálii závažný problém.
První problém byl, že dostal výjimku. Značná část Australanů takové výjimky neberou.
Výjimky dělají prachy. Když jde o prachy, jde všechno. Právě to místní občané odmítají tolerovat. Tamní úřady nemají ve zvyku tolerovat ty, kteří si myslí, že jsou si rovnější. Soud rozhodl pro Djokoviče, protože v té době ještě neměl všechny pritidůkazy.

da ny

Nevím …
6. ledna, tedy krátce po jeho příjezdu do Melbourne, australské úřady uvedly, že tenista „neposkytl náležité důkazy“, aby mohl získat výjimku z očkování. Snažili se z něj udělat „lháře“ i naše média.

Zjentečku, Ty víš, je to přece hon na čarodějnice….
Zaplatil za své svobodné rozhodnutí (neočkovat se). Za zodpovědnost a ochranu svého zdraví i názoru. Vlády mnoha zemí světa tvrdošíjně nastolili diktát svým občanům. Arogance moci a ješitnost politiků.

„…tě několik právních možností, aby rozhodnutí soudu zvrátil, měl.“
„že Srb ještě může požádat o povolení odvolat se k nejvyššímu australskému soudu. Do začátku turnaje to už ale nestihne, Australian Open totiž začíná v pondělí.“

„. Djokovič je odpůrcem vakcinace proti koronaviru a australské vízum dostal na základě výjimky z povinného očkování po prodělaném koronaviru.“
„Jeho žádost posoudily komise státu Victoria a australského tenisového svazu, ale vládní nařízení se liší.“
„Po příletu mu vízum odebraly úřady na letišti. Soud mu ho kvůli procesnímu pochybení úředníků vrátil, ale v pátek vízum opět zrušil ministr pro imigraci Alex Hawke, který to vysvětlil veřejným zájmem.“
zdroj: https://cnn.i­prima.cz/djoko­vic-prohral-soud-a-na-australian-open-si-nezahraje-jsem-extremne-zklamany-vzkazal-55403

annas

Srbský tenista Novak Djokovič podle stanice BBC přiznal na svém instagramovém účtu, že v prosinci porušil pravidla karantény, když dva dny po pozitivním testu poskytl interview.

Aktivity Djokoviče jsou pod drobnohledem australských úřadů. Tenista odmítající očkování dostal výjimku, že se i tak může účastnit grandslamového turnaje Australian Open, byť platí v Austrálii přísná protikoronavirová pravidla.

Výjimku dostal na základě toho, že v prosinci prodělal covid-19.

V příspěvku také obvinil svého agenta, že udělal chybu při vyplňování cestovních dokumentů. Djokovič byl zadržen na letišti hned po příletu, protože měl špatné vízum. Skončil v karanténním hotelu.

V pondělí soudce rozhodl, že nemusí být v karanténě, ale vláda nevyloučila, že mu může ministerstvo pro imigraci opět platnost víza zrušit krátce přes turnajem, na kterém chce obhájit loňské vítězství.

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/cla­nek/djokovic-priznal-poruseni-karanteny-40383678

Alesh

Vypadá to, že by mohl mít rýmu! 🙂

elkon

Máš to všude popsáno dost podrobně.

df

Nechtěl bych být v jeho kůži. Na jednu stranu se nechce podřídit tomu celosvětovému obludáriu a na druhou stranu potřebuje nevyhnutně účastnit každého grandslamu, aby byl konečně ten nejlepší rekordman světa. A hodiny tikají.

zjentek

Df já mu držím palce ať to vydrží. Aby na jeho případu bylo jasně definovatelné, jak až tragické dopady má na poctivého, extrémně schopného a výkonného jedince PODLOST DNEŠNÍCH ELIT (de facto psychopatů- jinak dnes označit nelze).

df

Zjentek, i když mu v tenise moc nefandím, tak timto přístupem u mě stoupl

Ametyst

Kdyby šlo jenom o zdraví a zabránění nákazy, tyhle elity se přece vůbec s nikým nemusí setkávat: soukromá letiště se soukromými lety, soukromé apartmány, soukromá sportoviště, posilovny, bazén, kurty, golfová hřiště. Kdyby tedy šlo o zdraví.

zjentek

Eklon a tvá verze?

_Bůh_

„Djokovič také 18. prosince poskytl rozhovor francouzskému deníku L'Équipe. Devítinásobný šampion Australian Open přiznal, že v tu dobu už o pozitivním výsledku věděl.“
„V dokumentech bylo uvedeno, že dva týdny před příjezdem do Austrálie nikam necestoval. Djokovič však v tomto období odjel z Bělehradu trénovat do španělské Marbelly.“
https://sport­.aktualne.cz/te­nis/nejistota-trva-djokovic-v-prohlaseni-uznal-chybu-ministr-jeh/r~5dd2deec736611e­ca824ac1f6b220e­e8/

Prostě kecal ve vstupních dokumentech, neměl očkování (povinné pro účast na turnaji), a neměl vstupní víza. Nedivím se, že jej ostatní účastníci turnaje haní, když jako jediný není schopný dodržet pravidla.

zjentek

Alesh no ale to by se necítil fit a nehrál, boby prohrál! Snad má rozum ne? (; ((;

Alesh

Ale tu rýmu by mohl mít ne podle něj, ale podle soudu! 😉

Ametyst

Soudní rýmu můžou v Austrálii změnit v politickou rýmu.

zjentek

A nejhorší na všem, že ten nebohý virus NIKDY NEBYL smrtícím virem v pravém slova smyslu. Já rezignuji, VOLÍM ANARCHII!

_Bůh_

Na covid zemřelo 5.5 mil lidí.

zjentek

A právě proto (to je 0,05% lidstva a to počítám JEN z deseti miliard, bo bůhví kolik nás je doopravdy). I ty uznáš, že tohle může za správných okolností dokázat i rýmička. BTW, netrucujte, vaxeři. Tak či onak máte pomalu PO PTÁKÁCH! (;

Alesh

Ale prosím tě, nechtěj mě rozesmát, _Bože_ 🙂

zjentek

Alesh, máš ho oslovovat Bůhu, jako já. Tenhle má do Boha daleko. (;