annas

Nevíte, co je to osmotická voda a k čemu je dobrá?

NIkdy jsem ten pojem neslyšela. Má někdo z vás s touto vodou zkušenosti?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Osmotická voda.Deminera­lizovaná voda zbavená všech minerálu,ale i škodlivin.Kupoval jsem ji když jsem měl mořské akvárium.Litr stál kolem 3 Kč.Někdo tu vodu pije,já ji nechutnal.Rybám a rostlinám nevadila,protože se ještě upravovala.

Další odpovědi
tom004

Já jen dodám,že chutná,jako destilovaná voda.Pro mne je nepitná.Vodovod,je vodovod. :))

hanulka11

voda je upravená přes filtr zbavená všech minerálů

mosoj

Je to voda která prošla osmotickou filtrací.
http://hobby.id­nes.cz/reverzni-osmoza-uprava-vody-metodou-o-ktere-se-vsichni-boji-mluvit-1pg-/hobby-domov.aspx?c=A090525­_141236_hobby-domov_bma

Deli

Přístroj na „reversní osmózu“ si před lety zakoupila do RD moje sestra. Asi 2 roky to pili. Koupila to, protože ji přesvědčili, že voda takto upravená je nejlepší na pití. Do RD se nastěhovala z města – a najednou měla doma jen studnu a nevěděla, co s ní, zda jí z toho nebude zle atd, tak podlehla reklamě. Přístroj stál přes 30 tisíc!
Fungoval tak, že vodu filtroval přes několik různých filtrů a pak byly do takto vyčištěné vody (vlastně do destilované!!!) vpraven zpět vápník a další minerály.
Po dvou letech se sestře něco nezdálo a tak ji napadlo dát na rozbor vodu ze studny (před přístrojem) a stejnou vodu po projití přes přístroj. Jak to dopadlo? Ta první byla uznána pitnou, ta druhá nikoli!
Firma nakonec její reklamaci uznala a vrátili jí i úroky (měla to na splátky).