Avatar uživatele
annas

Nevíte, co je to osmotická voda a k čemu je dobrá?

NIkdy jsem ten pojem neslyšela. Má někdo z vás s touto vodou zkušenosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, vagra, Andělé, hanulka11, tom004, dědapetr, anonym před 4682 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Osmotická voda.Deminera­lizovaná voda zbavená všech minerálu,ale i škodlivin.Kupoval jsem ji když jsem měl mořské akvárium.Litr stál kolem 3 Kč.Někdo tu vodu pije,já ji nechutnal.Rybám a rostlinám nevadila,protože se ještě upravovala.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Já jen dodám,že chutná,jako destilovaná voda.Pro mne je nepitná.Vodovod,je vodovod. :))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

voda je upravená přes filtr zbavená všech minerálů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Je to voda která prošla osmotickou filtrací.
http://hobby.id­nes.cz/reverzni-osmoza-uprava-vody-metodou-o-ktere-se-vsichni-boji-mluvit-1pg-/hobby-domov.aspx?c=A090525­_141236_hobby-domov_bma

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Přístroj na „reversní osmózu“ si před lety zakoupila do RD moje sestra. Asi 2 roky to pili. Koupila to, protože ji přesvědčili, že voda takto upravená je nejlepší na pití. Do RD se nastěhovala z města – a najednou měla doma jen studnu a nevěděla, co s ní, zda jí z toho nebude zle atd, tak podlehla reklamě. Přístroj stál přes 30 tisíc!
Fungoval tak, že vodu filtroval přes několik různých filtrů a pak byly do takto vyčištěné vody (vlastně do destilované!!!) vpraven zpět vápník a další minerály.
Po dvou letech se sestře něco nezdálo a tak ji napadlo dát na rozbor vodu ze studny (před přístrojem) a stejnou vodu po projití přes přístroj. Jak to dopadlo? Ta první byla uznána pitnou, ta druhá nikoli!
Firma nakonec její reklamaci uznala a vrátili jí i úroky (měla to na splátky).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek