kurec

nevite cim to je?

na monitoru jedno krasneho dne se mi objevila hodne modra obrazovka tak sem sel do nastaveni a tam sem dal modra a snizit a nic prosim poradte cim to je

Odpovědi
anonym

No modrá obrazovka je velmi široký pojem! Např. jako IT odborník (ne zatím expert) si pod modrou obrazovkou představím Blue Screen – Když je systémová chyba tak se operační systém zastaví a vyhodí modrou obrazovku s kódem chyby, který je dohledatelný na internetu. Pokud to není toto, a nemáte notebook ale stolní počítač, zkuste jej očistit od prachu, a vyjmout a opět zandat kartu, pokud toto nepomůže myslím že je to vada grafické karty neboli odchází do „křemíkového nebe.“ Můžete jej svěřit servisu který je zkouší tzv. vypéct, neboli jej vloží do pece na pečení a občas to pomáhá že kontakty so opět zataví (! ale bez zkušenností toto nedělejte !).

cochee

Obraz do „hodně modra“ bývá způsoben absencí červené barvy (v RGB barevném schématu). První věc, co jako laik můžeš udělat, je zkotrolovat, jestli se nepovytáhnul konektor na kabelu od PC do monitoru, a to na obou koncích. Pokud je vše OK, druhá možnost zkusit jiný kabel a do třetice jiný monitor (respektive svůj monitor zkusit s jiným PC) a dál už nic, závada bude buď hlouběji v PC anebo hlouběji v monitoru. Mimochodem mám tutéž závadu na mém starém počítači, je to mrzuté, není to totiž PC ale jiný typ počítače, archivní kousek – taky má tu závadu „ve střevech.“