annas

Nevíte, čemu se říká „bláznivá voda“?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Bláznivá voda
jako letopocet jejího vzniku je uváden rok 1814, tento letopocet, ale jako by spíše souvisel se zmenou starého vodovodu, který starou kašnu napájel. dle údaje z mestské kroniky (rok 1923) došlo prý ke ztráte nádoby, když byla zrízena kašna kamenná a sochar ant. Sucharda starší tuto nádobu soše otesal. povšimneme si, že její plášt je z jiného materiálu, než socha (arkózový pískovec), uprostred. Na plášti se nacházejí také znaky vytesané socharem ant. Suchardou starším. (Viz clánek m. Bariny: sochy na námestí
Zbytek v odkazu.

http://www.ge­ocaching.com/se­ek/cache_deta­ils.aspx?guid=0a5bf2d8-36ad-4a0f-889a-b99ae198ee05&log=y&de­crypt=

Další odpovědi
hanulka11

zde jsem našla dlouhé čtení

http://www.ge­ocaching.com/se­ek/cache_deta­ils.aspx?guid=0a5bf2d8-36ad-4a0f-889a-b99ae198ee05

jinak se bláznivá voda říká nálevu z vody , vína a feferonek na zalití sýrů , vuřtů k uležení

tom004

Nemám ponětí.Jediné co mne napadá je,že je to normální voda doplněná nějakýma bláznivýma přísadama. 🙂