annas

Nevíte, čemu a proč se říkalo „bleší kožešinka“?

Nejlepší odpověď
vagra

Vycpaní soboli, tchoři, kuny a lasičky měli velmi důležitý úkol. Měli přitahovat a ve svém kožíšku shromažďovat obtížný hmyz. Říkalo se jim „bleší kožešinka“.
A byla to velmi užitečná věc v době, kdy se lidé většinou koupali za celý život jen dvakrát, po narození a před svatební nocí. Po třetí, pokud ovšem nezvládli více svatebních nocí, byli důkladně omyti až po smrti.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/206562235­300020/