Slayer5

Nevitá jaký je to literární druh a žánr – Prostopravda od Mikuláše Dačického z Heslova?

Prostopravda od Mikuláše Dačického z Heslova
Doplňuji:
To už jsem zkoušel a tohle byla moje poslední možnost.

Nejlepší odpověď
annas

Ve Wikipedii se všechno nenajde. Domnívám se, že je rozdíl, když se někdo ptá na pravopisný jev, který lze v pravidlech najít, nebo na literární pojmy. Jednotliví autoři se liší v definic žánru a druhu – zaměňují je. . U starší literatury se někdy druhy nedají přesně určit.

V dotazu nejde o současného, autora, ale představitele humanismu.

V literatuře na SŠ je o Mikuláši Dačickém z Heslova zmínka jako opředstviteli českého humanismu Záleží na tom, zda jde o gymnázium nebo jinou střední školu, zda čtou a rozebírají jeho verše.

Literární forma – poezie.
Literární druh a žánr – básně, převažuje lyrika, protože autor vyjadřuje svůj postoj, osobní pocity atd.

Druhy lyriky:.
Sbírka obsahuje úsloví, vlasteneckou lyriku, duchovn, í pijácké básně, lidové písně, satirické atd.
.

Další odpovědi
Pepa25

Nezkoušel .. Na wikipedii (první odkaz, který háže google) to je …

BlackTerry

druh je lyrika (poezie), žánr – satirické básně

marci1

DÚ neřešíme. Zkus si zadat jméno autora do vyhledávače a lehce to zjistíš.

Agneta

Dobře, tak počkej do zítřka, naše profesorka literatury tady obvykle ve 20 hod. končí, pro ní to bude úplná maličkost:D