Avatar uživatele
Zlatý

Nevím zda je to pravda, ale proč se k nám nedostanou i tyto informace ?

Vyznání plukovníka Kaddáfího (necenzurováno západními masmédii)

Po 40 let, či to bylo déle, nevzpomínám si, jsem dělal vše, co jsem mohl, abych dal lidem domy, nemocnice, školy, a když byli hladoví, dal jsem jim jídlo. Dokonce jsem Benghází přeměnil z pouště na zemědělskou půdu, přestál jsem útoky kovboje Reagana, když zabil moji adoptovanou osiřelou dceru, pokoušel se zabít mne, a místo toho zabil nebohé nevinné dítě. Pak jsem pomohl svým bratrům a sestrám z Afriky penězi na Africkou unii.
13. 4. 2011
Kaddáfí neodpojený a necenzurovaný
Vzpomínky mého života: Plukovník Muammar Kaddáfí, vůdce revoluce, 5. dubna 2011
Ve jménu Alláha, dobročinného a milosrdného…
Po 40 let, či to bylo déle, nevzpomínám si, jsem dělal vše, co jsem mohl, abych dal lidem domy, nemocnice, školy, a když byli hladoví, dal jsem jim jídlo. Dokonce jsem Benghází přeměnil z pouště na zemědělskou půdu, přestál jsem útoky kovboje Reagana, když zabil moji adoptovanou osiřelou dceru, pokoušel se zabít mne, a místo toho zabil nebohé nevinné dítě. Pak jsem pomohl svým bratrům a sestrám z Afriky penězi na Africkou unii.
Dělal jsem, co jsem mohl, abych pomohl lidem pochopit koncept skutečné demokracie, kde výbory lidí řídí naši zemi. Ale to nikdy nestačilo, jak mi někteří řekli, dokonce ani lidé, kteří měli 10 pokojové domy, nové vybavení a nábytek, nebyli spokojeni, protože jak byli sobečtí, chtěli více. Řekli Američanům a dalším návštěvníkům, že potřebují „demokracii“ a „svobodu“ a nikdy nepochopili, že jde o systém hrdlořezů, kde největší pes požírá ostatní, ale byli těmito slovy okouzleni a nikdy nepochopili, že v Americe není žádné bezplatné lékařství, žádné bezplatné nemocnice, žádné bezplatné bydlení, žádné bezplatné vzdělání a žádné bezplatné potraviny, vyjma toho, kdy lidé žebrají nebo stojí dlouhé fronty na polévku.
Ne, bez ohledu na to, co jsem udělal, nikdy to některým nestačilo, ale další věděli, že jsem synem Gamala Abdela Nassera, jediného skutečného arabského a muslimského vůdce, kterého jsme měli od doby Salaha-al-Deena, který získal Suezský kanál pro své lidi, stejně jako jsem já získal Libyi pro své lidi, byly to jeho šlépěje, ve kterých jsem se pokoušel jít, ochránit své lidi před koloniální nadvládou – před zloději, kteří by nás okradli.
Nyní na mne útočí největší vojenská síla v historii, můj malý africký syn Obama mne chce zabít, sebrat naší zemi svobodu, sebrat nám bydlení zdarma, léky zdarma, vzdělání zdarma, potraviny zdarma, a nahradit to americkým stylem zlodějny zvaným „kapitalismus“, ale my všichni v rozvojovém světě víme, co to znamená, znamená to, že země řídí korporace, že svět řídí korporace a lidé trpí. Takže nemám jinou možnost, než se jim postavit, a pokud si to Alláh přeje, zemřít na jeho cestě, cestě, která dala naší zemi bohatou zemědělskou půdu, potraviny a zdraví, a dokonce nám umožnila pomáhat našim africkým a arabským bratrům a sestrám, aby zde, v libyjské džamahírii, mohli pracovat s námi.
Nechci zemřít, ale pokud to bude potřeba pro záchranu této země, mých lidí, tisíců mých dětí, pak ať se tak stane.
Nechť je tato závěť mým hlasem světu, že jsem se postavil křižáckým útokům NATO, postavil se krutosti, postavil se podvodu, postavil se západu a jeho koloniálním ambicím, a že jsem stál se svými africkými bratry, svými skutečnými arabskými a muslimskými bratry jako maják. Když si ostatní stavěli hrady, já jsem žil ve skromném domě a ve stanu. Nikdy jsem nezapomněl na své mládí v Sirte, nerozhazoval jsem náš národní poklad pošetile, a stejně jako Salah-al-Deen, náš velký muslimský vůdce, který zachránil Jeruzalém pro islám, jsem si pro sebe vzal jen málo…
Na západě mne někteří nazvali „šílencem“, „bláznem“, ale znají pravdu, přesto však nadále lžou, vědí, že naše země je nezávislá a svobodná, není v koloniálním sevření, že má vize, má cesta je a vždy byla jasná a byla pro mé lidi, a že budu bojovat do posledního dechu, abych nás udržel svobodnými, nechť nám Alláh všemohoucí pomůže zůstat ve víře a svobodnými.
Plk. Mummar Kaddáfí, 5. 4. 2011
Copyright Col. Mu'ummar Qaddafi, - Mathaba.Net
Zdroj
Pozn. redakce: No, a jak že se to ty libyjské oběti Kaddáfího diktatury vlastně žijí? Připomíná to čtenář Jan na naší facebookvské stránce:

HDP na obyvatele...$ 14.192, měsíční podpora v nezaměstnanosti $ 730, měsíční plat zdravotní sestry $ 1.000, příspěvek při narození dítěte $ 7.000, měsíční podpora nesamostatně výdělečně činných (závislých) osob $ 1.000, nevratná dotace státu na pořízení bytu pro novomanžele $ 64.000, nevratný příspěvek na provozování živnosti $ 20.000, cena benzínu $ 0,14/ litr.
Zdarma: zdravotní péče a část léků, školní vzdělávání. Vzdělávání a stáže v zahraničí: placeny státem. Nájemné: neexistuje. Platby za energie v domácnosti: neúčtují se. Automobil: zpravidla z 50% dotuje stát. Úvěry bez úroků. Systém obchodů pro mladé rodiny (ne-bohaté) za dotované ceny výrobků. Alkohol-nežádoucí, není.
Na první pohled je vidět, že finančně jsou na tom o světelné roky lépe, než otroci čeští a slovenští. Jen si představte, že by vám Nečas s Kalouskem z lásky k vám věnovali ze státní pokladny po svatbě za zařízení bytu téměř jeden a půl milionu korunu. Ano, Libye dělá některé věci jinak a proto musí lehnout popelem, aby západní elity zahladily stopy a případnou chuť svých poddaných. Ještě že máme ty bomby.

Doporučuje: 29
Dne: 14.04.11 11:19
Autor: exkluzivne

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Taky mi situace v Libyi vrtá hlavou, i když se o politiku zas tak moc nezajímám a válkám moc nerozumím.
Tohle mi přišlo nedávno mailem:

Jestli je to z poloviny pravda, tak nevím!!!
# #
# # Posílám Ti originál i překlad informace, kterou mi zaslal člověk, který žil
#
# # 10 let v Libyi. V naší televizi jsou ty "pravdy".. . Proč je napadena Libye?
# #
# # EU se potýká s ohromnými finančními problémy, a jedna evropská země po druhé
#
# # upadává do bankrotu. Zóna eura je opravdu zdecimovaná a má ohromné problémy.
# #
# # USA všechny své zdroje utratily před 12 léty a vnitřní i zahraniční dluhy
# # představují 36 miliard dolarů. EU a USA dluží Libyi za dodávky ropy skoro
# # 200 miliard dolarů. V roce 2012 skončí koncese velkých naftových
# společností,
# # které mají právo na těžbu libyjské ropy. Kadafí pozaduje zaplacení dluhů,
#
# # nebo chce uzavřít mezistátní smlouvy s jinými zeměmi a společnostmi. Z
# tohoto
# # důvodu je Libye napadena.
# #
# # A zdalipak má libijský občan důvody, aby se bouřil proti režimu Muamara
# # Kadafiho? Myslím, že ne. Jestliže se podíváme na životní úroveň Libijského
# # národa a výhody, které jim zabezpečuje stát, pak se mají velmi dobře;
# žijí
# # si jako malí bozi.
# #
# # Libie má 6,5 mil.obyvatel a má 14 mil. registrovaných automobilů.
# # Když někdo chce studovat v kterémkoliv státě na světě požádá si stát a ten
# mu
# # zajistí byt, auto, stravu, bezplatné studium a měsíční stipendium 2300
# dolarů.
# #
# #
# # V Libyi se neplatí voda, elektřina, plyn, daně, uvěry jsou bezúročné.
# # Když do pěti let nemůžeš uvěr splatit, odepíše ho stát, nebo ho splácí za
# # vás.
# #
# # Každý plnoletý občan Libye když dosáhne 18 let dostane klíče od bytu. Když
# si
# # chcete koupit auto složíte 20,3 procenta ceny a zbytek dotuje stát.
# # V Libyi koupíte za 10 dolarů 85 litrů benzínu nebo nafty.
# #
# # V Libyi jsou potraviny velmi levné, 10 kg chleba stojí 0,15 dolaru.
# #
# # Libyjci nepracují fyzicky, vše dělají cizinci. Žil jsem 10 let v Libyi v
# # různých městech a nikdy jsem neviděl, ani jednoho žebráka. Libyjci nejdou
# # pracovat do tzv. "bílého světa", neboť to nemají zapotřebí.
# # V Libyi není nikdo ožebračen, není mu odejmut byt nebo auto protože
# nesplatil
# # úvěr, není to tak jako v tzv. demokratických zemích, které se vrhly na
# Libyi.
# #
# # Otevřeně, je mi líto libyjského národa, neboť se chce přetvořit na najemní
# # pracovní sílu, pracovat za 100 dolarů, kde ztratí všechny dosavadní výhody a
# o
# # pohodlném životě, jakým žili doposud, se jim bude jenom zdát.

Koukla jsem pak na net a je tam takových podobných výpovědí víc. Našla jsem cosi o Zelené knize, kde jsou názory Kadáfího, je to moc zajímavé. Neměla jsem o takových věcech tušení.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

To je více, než zajímavé, jak již bylo v textu...elity, vyšší společenstva těch mocnějších, než jsme my obyčejní lidé, si nepřejí, abychom tušili třeba i pravdu, jestliže nás potřebují manipulovat pro jejich zisk, jejich vládu a jejich záměry...celkem tomu věřím...


Avatar uživatele
Bronzový

Tak Jikra ti odpověděl na otázku.Je vidět,že je to člověk s "přehledem."Posledních pár roků je ve světě hon na všechno,co jen trochu zavání socialismem.Hlásil jsem se do Libye v roce 80 a 82.Tehdy z vojenské základní služby.Nedostal jsem se tam,ale byli tam mí dva kamarádi z města.Jeden dokonce s manželkou.Pomáhali budovat letectvo,školit piloty a personál.Vykládali mi,jak nomádi žijí.Kaddáfi jim postavil domy,ale oni bydleli dál v hliněných chatrčích a stanech.Nechtěli do domů.Před každou chatrčí stáli dva mercedesy,poslední modely,ve vnitřku aparatura Sony,Hitachi,atd..Luxux pro nás nebývalý.Piloti takových kvalit,že když se jim podařilo odstartovat,na konci letiště se zapíchli do země.Myslím si,že z Kaddáfiho udělali nepřítele lidstva a kapitalismu záměrně,ležel jim dlouho v žaludku,stačí se podívat do historie.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ti kteří věří v tyto bláboly,že obyvatelé takovýchto států jsou na tom o světelné roky lépe než tuzemští otroci,by si to měli vyzkoušet na vlastní kůži a jít tam za svým štěstím.
Určitě by plukovník uvítal statečné české revolucionáře kteří by se konečně zbavili nenáviděných okovů kapitalizmu a dál nesli
jeho pochodeň socializmu až ke světlým zítřkům.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4946
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2675
Zlatý briketka10 2419
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1497

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.