misshicka

Nevím jestli jsem těhotná!

Dobrý den.Mám takovou delikátní otázku.S přítelem jsme se dohodli,že vysadím antikoncepci a příchod miminka necháme osudu(je mi 21 let.)Prášky jsem vysadila pře 14 dny.Většinou po vybrání platíčka a následné 7denní pauze se mi menstruace dostaví cca do 3–4 dnů.Menstruaci jsem zatím ještě stále nedostala.Udělala jsem si několik testů.Vyšly negativně.Mám stále pocit nafouklého břicha,občas změny nálady(což sleduje přítel).Jinak ranní nevolnosti,bolesti prsou a další průvodné projevy těhu nemám(nesledu­ji).Jsem z toho v rozpacích.Stalo se vám taky něco podobného??Budu moc ráda za vaše názory a rady co dál..

Nejlepší odpověď
anonym

To se s tím dnes roztrhl pytel, nebo co se to děje?
Podle Tvých příznaků to vypadá na hormonální poruchu a opožděný cyklus. Pokud máš výpadek už delší dobu, zajdi na gynekologii. Většinou se na to píchá tzv. „spouštěcí“ injekce. Po antikoncepčních pilulkách to nějaký čas trvá, než se organizmus srovná a začne fungovat přirozeně. Jestliže neřešíte s přítelem možnost otěhotnění, tak je to v pořádku. Bude to nějaký čas vyžadovat, než organizmus vyloučí vše nežádoucí a dočkáte se miminka.
Dcera je lékařka a tvrdila mi, že to může trvat půl roku až rok, než se dostaneš do normálního stavu. Vydrž a v klidu si počkej. Na to, abys tak brzy otěhotněla by to byla moc velká náhoda. Nicméně i to se stát může, jen by to bylo dost výjimečné.
Každopádně přeji hodně štěstí.

Další odpovědi
Lucijej

Tohle mi přijde, že to jsou projevy z vysazení HA než z těhotenství, to organismus taky rozhodí, když je zvyklý na dlouhodobý přísun hormonů a najednou nic.

Deli

Počkej tak týden, pak test zopakuj, případně zajdi za svým gynekologem. Někdy se to na testu i na ultrazvuku najde až kolem 6. týdne, tedy 4 týdny po otěhotnění.

Sůwa

Ještě se to na testu projevit nemusí, ale dcera otěhotněla hned po vysazení antikoncepce. Přála bych ti krásné a zdravé miminko…