Stilinski24

Nevím, jak se mám učit. Poradíte?

Vždy, když se snažím naučit na test, zkoušení nebo jen tak, neleze mi to do hlavy. Nevím proč, už několikrát jsem dostala čtyřku, i když jsem se učila. Neporadíte někdo?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

--
Nevím, jak se učit.

Odpovědi
Zvidatel

Nekoncentruješ se, nevěnuješ svou mysl plně učení, nechceš se to naučit. Pak to do té hlavy leze hodně blbě.
Nevím, co se učíš, ale ať je to cokoli, věnuj tomu svou pozornost. Podobné to může být i se čtením. Když se tomu psanému nevěnujeme a myšlenky nám létají jinam, tak sice čteme, ale vůbec nevíme co.

icurusL

Tak za prvé, sice nemám maturitu a ze školy jsem odešel po opakování čtvrťáku, ale když jsem se JO musel učit, tak zavřít dveře a nasadit si sluchátka. Prostě ignorovat okolní svět. Nevím jakou máte rádi muziku ale, nesmíte si pouštět tu ve které se zpívá, tudíž jenom tzv. instrumentální A na to bych vám doporučil „LO-FI“. Zvláštní jméno, ale na učení jako dělané.

Za druhé, vložit informaci do hlavy je snadné pokud se jedná o stručnou informaci, např. telefonní číslo, ale když se musíte nabiflovat několik stran A4, je důležité, opakovat, opakovat a opakovat. Nemusíte všechno, ale jen to důležité, pokud máte nějaké fixy, zelenou, žlutou a červenou, tak si označím text jako bych seděl v autě a čekal na semafor. Označím fixama ty nejdůležitější informace. Problém je v tom že polovinu napsaných slov si ani pamatovat nemusíte jelikož jsou to slova která spojují jiná slova, dám příklad. „Po spojení červené a modré barvy nám vznikne fialová“ nebo ve zkrácené verzi „Červená a modrá je fialová“. Tudíž ještě než budete označovat informace fixama, je dobré si text trošku upravit, zjednodušit nebo zkrátit, a pak označovat.
Zelenou barvou bych označil to co je jasné, oranžovou bych označil to na co bych si možná vzpomenul a černou barvou ty kritické informace, které by mě ani nenapadly.

Za třetí, nemůžete se učit X hodin v řadě, po půl hodině si dejte přestávku na jídlo nebo pití nebo co Vás napadne, hlavně nesmíte přerušit to ticho co Vám vládne v pokoji, takže jestli máte tu možnost, na dveře si nalepte něco jako „Učím se, nerušit“ a dveře klidně zamkněte.

A za čtvrté, pokud posloucháte muziku na jakém koliv zařízení, nevšímejte si sociálních sití. Internet můžete používat jen na informace, kterým nerozumíte nebo na muziku.

Snad jsem Vám nějak poradil, ale to je vše co můžu svést ostatní je už na člověku samotném.

Nela56

Mám stejný problém.. Prostě jsem se začala text učit navzpamět i když mi potom hned vypadne, ale alespon na chvíli na písemku jej umím.. A například slovíčka do jazyků si musím dávat do souvislostí s podobnými českými slovy, abych si je zapamatovala..