leporela22

nevím jak propojit reproduktory

Dobrý den mám takovou otázku mám rádio s 2 reproduktory ale z tech reproduktory mám koncovky jen 2 dratky zadnej jack a mě by zajímalo jestli by se dali připojit do pc .Třeba nějak připájet koncovku jack ale kdyz to připojim do pc tak je mi jasné že to nebude mít 220v a nebude to hrát nebo potichu .pokud víte jak nato pls poradte
Doplňuji:
tyto reproduktory bych tam chtěl dát
http://www.na­kupka.cz/vyro­bek/mikrovez-hyundai-ms-600-a3/

Odpovědi
Hlada

Výstup ze zvukové karty je potřeba připojit do linkového vstupu zesilovače, který má na výstupu připojené reprobedny. Výstup ze zvukové karty není výkonový, má výstupní impedanci řádově v desítkách Ω, takže reproduktory pro něj představují zkrat. Otázkou je, jestli má rádio linkový vstup (AUX).

Tazman

Nejsem sice elektrikář, ale kabílky k reproduktorům k jacku jsem si pájel několikrát.
V souvislosti s repro mluvit o 220V je téměř sebevražedné.

Nicméně:
Každý reproduktor (resp. ta membrána s elektromagnetem) vyžaduje 2 drátky. Dvě reproduktory (pro stereo) = 4 drátky. Přičemž dva z nich se spojí (jenže takhle z hlavy už nevím jaké) se spojí do jednoho. Celkem ti tedy vzniknou 3 drátky. Světe div se, klasický stereo jack má tři „pozice“ (nebo jak to pojmenovat). Levý kanál, pravý kanál a ten třetí je? (Kdo ví odpoví)

Přičemž, když máš ten rozebraný jack v ruce, tak ten „spojený“ drátek se připájí naspod – jakoby nějaké uzemnění. Levý kanál (snad se moc nepletu) je připájí na ten „plíšek“ co vede k prostřednímu dílku na jacku, a pravý pak logicky na ten zbývající.

Mimochodem – předpokládám, že to tvé „rádio“ má zesilovač a tedy vstup. Pokud bys rád propojil PC (zvukovku) ROVNOU a PŘÍMO na repro, tak ti to bude jen velmi slabě hrát. Proto ty zesilovače.

Ale asi to už mám v hlavě popletený… Snad dostaneš fundovanější odpověď.

Hlada

Bedny v sobě zesilovač nemají. PC je potřeba propojit s rádiem do vstupu AUX.