Avatar uživatele
DaZd

Nevím jak narýsovat tento trojúhelník

Je dán trujúhelnik ABC, BC=5cm, výška"a"=4cm, úhel"alfa"=60 stupňů. Nevím si vůbec rady s postupem, pomozte mi někdo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 4204 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Dobré ráno. Jak už jsem jednou psal. Zkus občas navštívit školu. Zjistíš,že učitelé ví daleko víc věcí,které se můžeš naučit. Sestrojení trojúhelníku je jedna z nich. Nebo je to jenom další z pokusů, „i bez práce,mohou být koláče“?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
manon

Budeš se muset doučit látku. Samo tonepůjde. Pro tentokrát to zkusíme – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Troj%C3%B­Aheln%C3%ADk (tohle musíš znát – obecně, jakse značí úhly a strany ve trojúhelníku .- aby bylo jasné, co Ti vůbec zadání říká)

A teď narýsuejš přímku c (na ní bude pak ležet strana AB, ale tu neznáš zatím), určíš si výchozí bod A. Uděláč k přímce c rovnoběžku ve vzdálenosti 4 cm – to je výška trojúhelníku, ale ještě nevíš, kde bude ležet bod C. Uděláč si úhel alfa – který to je vidíš na obrázku z wikipedie. Ten Ti protne tu rovnoběžku v bodu – to je bod C. Do kružítka si vezmeš velikost strany BC 5 cm a protože bod C už znáš, opíšeš z něj oblouk – kde Ti protne přímku c, je bod B.
Ale to, že za Tebe někdo vyřeší příklad, Tě nenaučí matematice. Neblbni a občas se něco nauč. V učebnicích to je a učitelé to na hodinách taky říkají.

Pozor, řešení od ahold není správné.
Doplňuji:
Ach jo, zavedla jsem na zcestí – u mne je výška značená v.

Někdo značí výšku a? (a se obecně značí jedna strana – viz wikipedie, nákres).

Upravil/a: manon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ahold

Nebudu mentorovat.
Možná takhle. Jde o rovnoramenný trojúhelník. Narýsuj stranu BC jako základnu. Uprostřed vztyč osu 4 cm. To je bod A. A každý úhel tohoto trojúhelníku je 60 stupňů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
manon

Omlouvám se, celé mé řešení je špatně, protože jsem pracovala s (výškou „c“) – nepochopila jsem takto napsané zadání dobře – ty chybějící indexy! Čili zadaná je výška va=4 – pak je vše špatně. To řešení by bylo pro výšku vc=4.

bolak: Celou dobu to víš, viď? :) Pak je špatně i ten výpočet, to je totiž pro stejné zadání.

před 4203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

vůbec ne, já zadání otázky vůbec nečet… a možná proto mi to taky ráno nevycházelo :)

před 4203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Vtipálku :) Alespoň nějaké plus, když už člověk ze sebe udělá vola :) Zmatený bolak :)

před 4203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

manon: Zajímalo by mě, dá se na to přijít nějak početně?

Mělo by když to jde vyřešit graficky…

před 4204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Početně bych to řešila ze 2 pravoúhlých trojúhelníku, které vzniknou rozdělením trojúhelníku výškou. Jeden má přeponu 5 (BC), jednu odvěsnu 4(výška), tím pádem druhá odvěsna je 3(to je část strany AB). Druhou částa strany AB bych zkusila skrzevá tg 60= 4/x, což je nějákých 2,31. Čili strana AB je asi 5,31. Strana CA je zase přepona, kde odvěsny by pak byly 4 a 2,31. A to už se mi nechce počítat :)

před 4204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Teď je vidět, jak tohle uspořádání diskuse naprosto změní chod dějin :)

před 4204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

TO TEDA!!!!

a možná že tvůj postup bude i správný :)

před 4203 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Mám to blbě?

před 4204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

kdo ví, seru na to, neumim to :)

před 4204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

:)

před 4204 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek