Natáliie

Nevím jak mám začít popis obrazu. Nějaký nápad?

Informace

Odpovědi
teufl

Popis obrazu? Jako sloh?

  • nejdřív stručně shrň, co obraz vyobrazuje … ‚Malba se zaměřuje na stavbu kostela, nacházejícího se uprostřed náměstí‘ .. A pak postupuj z jedné části obrazu do druhé (shora dolů, zprava doleva) postupně popiš detaily …

Kelt

Název obrazu , autor. Kdy byl obraz namalován. Na obraze je vybrat hlavní postavu, budovu, něco, co je ne ve středu, ale ve zlatém středu – viz. zlatý řez. Dále atmosféra, jak ten obraz na tebe působí. Je li to portrét – výraz tváře, pocity, které mám. Proč jsem si to vybral atd. Například na obraze je obr s kyjem, který chytl do ruky malé děvče. Obr je zlý, mračí se děvče je milé a veselé.

ivzez

Souhlasím s Keltem.
Navíc bych zmínila techniku a u staršího obrazu i nějakou zajímavost z jeho historie. Nebylo by špatné zmínit i něco „ze zákulisí“, ale takové informace se dají dohledat spíše ke známějším dílům/autorům.