Elizabeth

Nevím co si vybrat na recitační soutěž. Chtěla bych něco delšího,možná i vtipnějšího.Chci se vyvarovat Máji apod.

klidně i prózu :) Děkuju

Odpovědi
poa.li

Básničku „Studánka“ z filmu Kawasakiho růže.

Terryle

Recitovat prózu je moc fajn nápad, je to zase něco jiného, než jen básničky, Máje a podobně, jak říkáš.
Napadl mě Malý princ od Exupéryho. Místy je to skoro jako poezie, vyvolává nádherný představy, ale zároveň zatraceně nutí k zamyšlení… Je tam spousta nádhernejch úseků – od toho, jak Malý princ cestoval po planetách a koho na nich potkal (lampář, piják atd), přes nejznámější část s liškou (o zodpovědnosti – "stáváš se navždy odpovědným za to, cos k sobě připoutal, jsi odpovědný za svou růži) třeba až po konec, kdy Malý princ odchází a mluví o smrti, že to není vlastně konec…
Každopádně na soutěži hodně štěstí a hlavně klidnej přednes! :o)

kapka

Odpovědi, Odpovědi,
tady všichni všechno vědí.
Položme si otázku,
co je to tu za cházku? 🙂
Ten ví tohle,
ten zas to!
Co chceš vědět, popleto?

/porota jistě ocení historicky první báseň se smajlíkem- pozn.aut./