sponzor

Nevím co se 100 miliony?

Vypadá to sice jako vtip, ale skutečně jsem se v pokročilém věku, dopracoval k této zajímavé částce… Ale protože jsem si už zvykl žít skromně, žádnou vilu ani letadlo kupovat nebudu. Jsem vdovec a děti nemám, spíš se obracím k duchovní stránce života a přeji si za sebou něco zanechat. Uvažuji o založení nějaké školy či nadace, ale nenapadá mě jakou konkrétně. Myslím že už je jich přehršel. Taky by se mohlo jednat o zaplacení nějakého prospěšného patentu. Konkrétní nápady a náměty mi pošlete na udaný mail [sponzor@tiscali.cz], pokud je nechcete psát sem. Jen mě prosím ušetřete oněch všudepřítomných srdceryvných příběhů o dětech, na smrt nemocných – tohle je povinna řešit vaše zdrav.pojišťovna, platíme jí všichni dost… Rád bych vložil tuto částku do jednoho-dvou projektů, nežli bych to drobil na desítky případů. A hodlám vystupovat ne jako nějaký dobrodinec, ale sponzor, donátor nebo investor.

Nejlepší odpověď
bolak

Vidíte, má tolik peněz že neví co s nima, a dokonce to napsal i v titulku :)

Já kdysi uvažoval o nějakým reinkarnačním útulku pro bezdomovce, nebo jak to nazvat. Prostě pomoct jim vrátit se do života, pokud budou chtít. Nechat udělat doklady, zaplatit zdravotní pojištění, koupit oblečení, půčit provizorní bydlení, sehnat práci.. Ale né žádná nadace, kde by jim člověk něco dal, oni by t utratitli a zbyla by nula, ale způsob jak je sociálně resuscitovat a ty peníze, který na ně budou vynaložený, by se jim strhávaly z platu a putovaly zpět do tý nadace a pomáhaly dalším lidem, který se třeba ani ne vlastní vinou ocitli na dně.

Další věc je ta, že by se z nich mohl vycucnout jejich životní příběh a sepsat kniha. Já myslím že spousta z nich by měla dost zajímavejch příběhů…
Doplňuji:
A nebo mi můžeš koupit nějakej dárek…

Další odpovědi
dudu

Svěřil bych tento kapitál do správy nějaké renomované bance a z ročních výnosů podporoval nejlepší studenty technických oborů, hlavně strojaře a odborníky přes matfyz.

aramah

Vtipálku ,vydělat poctivě zde vtéto republice za život 100 mega je blbost. 🙂
Nepíšeš nic o výhře nebo dědictví či restitucích,
tak jen ať máš šťastnou volbu, kam stěmi drobnými 😁

PS: Nejsi ředitelem čezu?
sponzor@tiskali.cz to pak jo :D

Damiana

Nevěřím ti. Nebudu uvádět logické důvody, které mne k tomu vedou, ale je to má stará zásada, že jakmile vyloučím nemožné, všechno ostatní, co zbude (ať je to jakkoli nepravděpodobné) musí být pravda.
Můžu důvěřovat pouze jediné věci – a sice, že jisté se stává nejistým a pravděpodobné nepravděpodobným.
Přesto vidím, že „házet ciframi“ stále funguje a dokonce svého prvního „nohsleda“ už hodně rychle máš, „super“! Lidé se nepoučí, ani nezmění:-)
Já si jen říkám, že leží-li jablko pod hruškou, pak je určitě nemanželské.

hanulka11

Já bych ty peníze vložila do výzkumu a léčby rakoviny …že je to hodně peněz?…Co je v tomto případě hodně peněz????

jpau

Možná podplatit nějakého chudáka, aby zaměstnal Koleso 🙂.

Ne vážně, kdybych měl tolik peněz a chtěl je rozumně věnovat, tak bych rozhodně nedával na:

  • bezdomovce
  • zvířata
  • retardované Annčice, Pepíčkovi, …

Nechal bych se informovat o nějakých projektech, co běží na školách (myslím tím VŠ) ale nemají v tuto chvíli kapitál (popř. nějaký zajímavý startup) a rozhodl se nějaký sponzorovat (např. něco na způsob ČVUT formule). Vidím v tom hned několik výhod:

  • Přispěješ na vzdělání maldých lidí
  • Můžeš pomoci objevit něco nového, co může změnit pohled na některé věci, které se dnes dělají jinak
  • Získáš naprostý přehled o tom, co se s Tvým balíkem udělalo, uvidíš hmatatelný výsledek svých peněz
  • Je tu eventuální rentabilita, pokud o ni stojíš

Doplňuji:
…jo takže přesně jak napsal dudu, jen ten by to dával na konkrétní lidi a já na konkrétní věci, to už je ale záležitost osobních preferencí.

anonym

Nač vymýšlet již vymyšlené?
Nejstarší a jediná souvisle fungující nadace je Hlávkova, již od r. 1904 – viz odkaz ve zdroji:
100 mega není zase tolik, aby úrokový výnos při dnešních sazbách představoval významný potenciál. Muselo by se investovat na burze, což je zase riziko – bližší by poradil dudu, někdejší aktivní makléř.
Osobně bych doporučoval diverzifikaci na alespoň dva účely s tím, že profesionální a erudovanou konzultaci by poskytli právě zkušení pracovníci nadace s více než stoletou tradicí.
Poněkud zarážející je samotný fakt, obracet se s natolik zásadním rozhodnutím právě na relativně amatérskou poradnu. Od vlastníka bohatství se předpokládá nejen finanční gramotnost, ale i uvážlivý a profesionální postup.
(Pokud se nejedná o obdobu kauzy „Kurva hoši, gutntág“).
Doplňuji:
Správně investovat je téměř takové umění, jako ty peníze vydělat.

Zdroj: http://www.hlav­kovanadace.cz/

pizlicka

pokud je to ze srdce,tak budes vnimat okoli ocima,a pomahat konkretnim lidem,co to potrebuji.a né nejakym organizacim jen proto,aby te okoli placalo po zadech,jak jsi dobry.a dárce urcite tyhle veci neresi verejne s okolim,ale ve skrytu v srdci.

anonym

To je pro většinu z nás nepředstavitelná starost. Dokážu ale pochopit, že může být docela skličující.
Protože také mám už hezkých pár křížků na zádech, tak bych asi v případě velkého majetku uvažovala jak ulehčit život dříve narozeným (nebo jenom těm méně úspěšným, či méně šťastným). Sociální politika na sociálně potřebné myslí čím dál méně. Zřejmě bych přemýšlela o vybudování domova pro lidi, kteří jsou v těžké životní nebo finanční situaci. Často jsou to lidé, kteří potřebují někoho, kdo by se postral o ně, ale také o jejich finanční prostředky. Znám člověka, který studoval dvě VŠ naráz. Kromě toho hodně tlumočil, aby své matce ušetřil finanční prostředky, kterých bylo velmi málo. Jeho přetěžování skončilo tím, že se zhroutil, studia musel ukončit a skončil jako pomocný dělní v mlékárně. Celá desetiletí se potlouká po vesnici a většinu lidí „otravuje“. Byt po matce mu vyhořel, protože neměl na topení a ohříval se doma tak, že na torzu kamen si „topil“ dřevěnými poleny ve starém hrnci. Měl odpojenou elektřinu, plyn i vodu. Když dostal důchod, tak se klidně rozjel na fotbalový zápas do Anglie. Potom hladověl a žebral. O takové lidi se dnešní společnost postarat neumí. Nejednou jsem přemýšlela o tom, co by s tím šlo udělat. Možná byste i Vy našel řešení svých starostí v něčem takovém. A ještě je pikantní, že na dům vybudovaný pro sociální účely se vztahuje osvobození od daně z nemovitostí.

tom004

Lze si zde přečíst všelijaké „otázky“, ale tahle ptákovina vede. A ještě se kvůli tomu dokáží, písemně, pohádat. Nestačím se divit.

Kajdamajda

No…za A) mohl byste dát na charitu nebo pomoc nějakým opuštěným dětem
B) já bych si koupila nějakou větší pěknou loď a jezdila s ní po Orlíku např.
Asi tak…:)

iceT

No já bych hned věděla…
Co třeba sponzorovat zvířecí útulky,Zoo,děti z kojeneckých ús­tavů

anonym

Jj, když člověk nemá peníze, tak má starosti, když jich má hodně, tak má zase starosti. Já mám tak akorát peněz, tak je mi dobře.
Ale jak nepovídá tvůj nick, tak jedině někoho sponzorovat, investice jsou už asi zbytečné v pokročilém věku, když je člověk ještě sám.
Sám nevím co bych dělal s tolika penězi, kdybych tedy byl sám a v pokročilém věku, ale určitě bych si dopřával exotické dovolené a tak podobně.

dyscac

Jak už tady bylo řečeno… buď darovat sociálním organizacím, ale ty by s takovým balíkem asi nevěděly co dělat, takže bych spíš postavil nový domov pro seniory – v ČR jich je nedostatek. Pokud bys do toho šel, rád bych se zúčastnil veškerého plánovaní a realizace atd.

Jinak bych to viděl na ty studenstké projekty nebo nadace. V českém školství chybí peníze a je to škoda, protože nerozvíjíme talent, který máme.

potížistka

Co do investic je hodně soukromích podnikatelů s dobrým nápadem kterým chybí ty peníze takže tak jak běží třeba v Dnu Dé. Co do darování bych asi darovala na charitu která by pomohla týraným matkám s dětmy, nebo drogově závislím ( i když se na tom teď zamýšlím je to kruté ale mohou si za to sami takže v tomto případě opravdu raději ty školy jak již píší výše. Hodně štestí s investicí

jarda78

ja mit tolik penez, tak zaplatim exekuci, kterou mam diky bejvalce, pak bych si otevrel poradnou cukrarnu. ale kdyby jste nevedel co s penezmi, tak mi muzete nabidnout uver, na splaceni dluhu po bejvalce.

AndreiRanger

Navrhuji rozjet podnikání se zaběhnutým Knowhow např. MC Donald a vytvořit tak pracovní místa – vyděláte a pomůžete spoustě lidí 😉

anonym

K doplnění střízlivé repliky od Damiany, jen malá ilustrace – Copak ti poradili už před 1/4 rokem u „konkurence“? – viz odkazy:
http://www.zpo­vednice.cz/de­tail.php?statu­sik=676182
http://www.va­sedeti.cz/tipy-a-rady/ostatni-tipy-a-rady/vyhral-jsem-100-milionu/

bolak

hanulka11: na léčbu rakoviny se cpou desítky miliard dolarů, co je proti tomu nějakejch 100 milionů CZK, tohle nikoho nevyrthne, je to stejný jako když sháníš auto a prodejce ti nabídne tři koruny slevu… koupěj se nový mikroskopy a zaplatí se desítkám doktorů za to že se budou točit na židlích..nic víc

Sůwa

Určitě bych část prostředků věnovala na vybudování a provoz útulku pro kočičky 🙂

aramah

Sůwa a pejskům taky ?

Sůwa

Promiň, ale pejskům ne 🙂

aramah

To já bych i kočičkám.

I když jsem spíš pejskař 🙂

briketka10

holky nehádejte se :D

pro oba útulky najednou a vedle sebe
ať jsou hezky velké a krásně vybavené :D

aramah

briketko ty jsi hodná 🙂

Sůwa

Pejskařů je asi víc( nebo jsou viditelnější ), tak snad by měli mít sponzorů dost. Mně je psů líto, koček si vážím 🙂

aramah

🙂

sponzor

Díky všem, kteří se mi snažili poradit. Ano, zdálo by se logické „vyhledat pomoc odborníků“, což jsem už dříve skutečně udělal. Avšak setkal jsem se s tolika podvodnými machinacemi a rozkrádáním zdrojů – že jsem toho znechuceně nechal. Ještě nejsolidnější je Člověk v tísni, je to etablovaná a prověřená nadace díky čemuž nemá momentálně nouzi o přispoěvate­le…i když, pokud by v budoucnu bylo třeba, přispěji!
Opravdu nebudu podporovat bezdomovce, feťáky ale ani zvířata odložená sobeckými majiteli. První 2 kategorie si to zavinily samy a třetí má svoje útulky.
Zatím za nejnadějnější pokládám výstavbu DOMU PRO SENIORY, splňuje všechny moje požadavky a navíc, vlastně bych se do něj mohl sám přestěhovat a tak i nepřímo kontrolovat jeho činnost. Ačkoliv se můj vklad zdá vysoký, pořízení vhodné nemovitosti spolu s vybavením (bezbariéry atp.) vpodstatě spolknou jej celý. Je třeba tudíž vyřešit otázku dalšího provozu, jeho financování, protože ani personál nemůže žít jen ze vzduchu a vody.
Nakonec malá poznámka těm dvěma NEDŮVĚŘIVCŮM: Klidně nevěřte, pokud vám ještě nedocvaklo že já od nikoho žádné peníze nežádám ale naopak nabízím!
Laické fórum oslovuji proto, že dle mojí zkušenosti se právě v lidech projevuje ZDRAVÝ SELSKÝ ROZUM, ne v těch nahoře co mají doktoráty z Plzeňské právnické atp.
Tak doufám že jsem to trochu objasnil – nyní si pročtu ještě mail a soukr. poštu, ještě jsem se k tomu všemu nedostal, když tak svoji odpověď ještě doplním.

bolak

Můj návrh byl zajímavej v tom, že by to nebyla bezedná jáma, jako třeba ten dům pro seniory kterej zmiňuješ. Peníze by se jen tak nevyhazovaly ale naopak by se tam vracely nazpět, tak že bys o nic nepřišel a ten dům pro seniory by si mohl zrealizovat taktéž. To co si mi napsal do pošty, že si za to můžou sami a že je to vpodstatě jejich problém, a že je nehodláš podporovat, to je tvůj názor s tím už se moc dělat nedá :) Zbytek tvých argumentů nechápu, proč je pro tebe tak důležité zjišťovat, jestli si to ten člověk způsobil sám nebo jestli měl prostě jenom smůlu, já myslel že cílem projektu pocmoct lidem v nouzi, lidem kteří si nedokážou pomoct sami, a né hrát si na boha určovat kdo má právo znovu žít a kdo ne. Navíc by to byl projekt bezztrátovej, takže by jsi jim pomohl a o nic nepřišel (koza zůstala celá). A i kdyby se náhodou stalo, že byste to neuměli finančně udržet pod kontrolou a jednoho dne by studna vyschla, tak bejt lítostivej z toho, že by na tebe některý houmlesáci byli naštvaný, protože se na ně nedostalo, to mi přijde dost mimo :)) Původně jsem ten dotaz bral vážně, ale po tom posledním argumentu ve stylu „nechci aby se na mě potom bezdomovci zlobili“ mám pocit že to asi Damiana trefila :)

sponzor

Ještě na vysvětlenou k těm individuálním osudům jedinců, kteří se ne vlastní vinou ocitli na dně: A kdo to může posoudit? Nejde o zásah Boha či osudu? Známe OPRAVDU všechny okolnosti případu…?
Navíc, pokud bych kapitál takto rozdrobil mezi jednotlivce, zákonitě by musel jednou přijít den kdy by se vyčerpal – ale potřebných lidí by bylo stále dost! A pak už slyším to naříkání a výčitky: „Proč ten ano, ten ano a já nedostal ???“
Člověk by měl znát své možnosti a podle nich jednat, ne si hrát na Boha, tak to vidím já.

bolak

Ano, bezdomovců bude stále dost, a seniorů ne?!! :)) Ty zas perlíš…

Do pošty jsi mi napsal, že většina bezdomovců stejně nemá o pomoc zájem > http://www.no­vinky.cz/doma­ci/294061-v-cesku-je-pres-11-tisic-bezdomovcu-kteri-maji-zajem-o-pomoc.html

Sůwa

Tak to ti hochu vůbec nezávidím, zvlášť jestli se musíš rozhodnout sám. Snad ideální by byla skupina sponzorů se shodným vkladem a stejnými zájmy, ale tu asi těžko najdeš. Přeji ti, abys to zvládl co nejlépe 🙂