Saya

Nevím,co mi je

Dalo by se říct,že mám období,kdy mě nic nebaví,jsem smutná,chce se mi pořád brečet.Hlavně,když si jdu lehnou,tak je mi opravdu mizerně.Je mi 14 let,nevím co s tím mám dělat,nevím co to je za pocity všechno,ani nevím proč se mi to stáva.Ř ekl by mi prosím někdo co to je,proč mám takové pocity nebo jak se toho zbavit?

Nejlepší odpověď
anonym

Dospíváš, tak si s tebou pohrávají hormony. Moc to nepřeháněj se sledováním takových pocitů, víc se věnuj škole, kamarádkám a pomoci mamince doma. Přejde to, neboj.

Další odpovědi
briketka10

to jsou podzimní nálady, kdy přestává svítit sluníčko, stává se to spoustu lidem i starším, neboj nejsi sama a někdy i na jaře, někomu se to děje po celý rok..
já se jdu projít s pejskem, nebo si pustím hezkou hudbu :)

anonym

Je ti puberta.

ddolenska

Ahoj, pokud tě nic nebolí a netrápí ani ve škole ani nějaká láska ani doma s rodiče, tak to podle mě mohou být dvě věci jedna je že ti chybí minerály – hlavně hořčík (koupíš ho v lékárně bez předpisu) a pozná se to z odběru krve a nebo že se jedná o hormonální změny, které jsou jasné, že v tvém věku máš to se dá řešit slabou antikoncepcí, která srovná hladiny hormonů v těle (také se to pozná z krve). Promluv si o tom s maminkou a dojděte k obvodní lékařce ať ti kompletně vyšetří krev na minerály a hormony a ono to z toho bude poznat neboj bude to v pohodě.

Danča84

Je to jasná deprese (jestli se Ti střídá i období nadměrné radosti a aktivity, tak bipolární afektivní porucha – dříve maniodepresivní psychoza), pokud nebude léčená, může se zhoršovat – taky jsem si tím prošla a teď jsem na prášcích… Pocit jako by na Tobě seděl velký komár, který z Tebe vysává všechnu energii. Hrozně chceš něco dělat, ale dlouho se k tomu musíš nutit a všechno Ti trvá sto let. Ráno nemůžeš vstát, jen ležíš a koukáš „do blba“, večer nemůžeš usnout. Lidé okolo Tebe se smějí, a Tobě je do pláče o to víc. Jsi unavená i když jsi vyspalá, nemáš sílu i když výživu máš dobrou. Máš pocit že jsi úplně k ničemu ač třeba děláš hodně užitečného, že na Tobě nikomu nezáleží, i když ve skutečnosti Tě mají lidi rádi. Na nic nemáš náladu, nejradši bys odjela sama na pustý ostrov, nebo zalezla pod peřinu a spala a spala…
Projít na sluníčku se můžeš, chlupatý mazlík pokud Ti rodiče dovolí Ti taky může pomoct, doplnit vitamíny a minerály ok, antinu doporučuji nebrat, je to neskutečné svinstvo. Nenech se zmanipulovat lékařkou, čím víc receptů napíše, tím větší dostane prémie od výrobců, nic jiného za tím není, a těch lékařů co mají ještě svědomí je maličko. Hormony Ti může pomoct upravit třeba Sarapis nebo podobný preparát, to se poraď v lékárně.
Ale co hlavně, zajdi za psycholožkou. Dnes už to určitě není ostuda, nehledě na to že se to nemusí nikdo dozvědět. Promluví si s Tebou, dá Ti vyplnit dotazník typu co bys dělala v jaké situaci ano-ne-nevím, a podle něj určí diagnózu – v případě deprese její stupeň. Pak napíše doporučení obvoďákovi a ten Ti napíše léky – antidepresiva. Na lehčí formy dobře působí i třezalka (pozor, snižuje účinnost antikoncepce, pokud by jses přeci jen rozhodla ji užívat), tabletky se dají sehnat třeba v DM drogerii, nebo v lékárnách. Zkusit můžeš i aminokyselinu tryptofan (l-tryptofan), také se vyrábějí tabletky.