zjentek

neví někdo, proč se vá-no-čka prodává celej rok?

Nejlepší odpověď
Kelt

Pokud se udělá, musí se prodat. Ale vánočka, která se dělá třeba u nás o vánocích, to je prostě lahoda, je plná hrozinek a mandlí a je z kvalitního těsta a dlouho vydrží. Ta vánočka, která je v obchodech je umělina z prášku. Má to stejný tvar, ale odlišnou chuť. Někdy to dokonce chuť nemá.

Další odpovědi
carpediem

Protože ji mám ráda a jsem ochotna ji po celý rok kupovat a nejsem sama, říká se tomu trh (nabídka a poptávka) 🙂

anonym

Asi je zhovadilost našich prodejců,jelikož takové zboží by se mělo prodávat jako symbol svátků vánočních a né,že je to celej rok v regálech.

Agneta

Tak jestli se vá-no-čka prodává celý rok…ale vánočka zcela jistě ne !:D
Trvanlivost vánočního cukroví je jen do konce května, a pak už jí nikde neseženeš.
Ale jinak bych jí-jako carpediem-ráda i přes rok :DD

da ny

Caltu mám moc ráda, baštíme ji celý rok.
Sama ji nepeču (jen bochánek, mazanec).
V době velikonoční pekaři u nás pár dní vánočku nepečou ;), jen mazance.
V naší pekárně pečou velmi chutnou, s rozinkami a sypanou mandlemi
(26 Kč), mívají i menš (16,– – bez mandlí), je mnho druhů v pekárnách i v super – hypermarketech, ty balené nebývají moc dobré.
/http://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C3%A1no%C4%8Dka

KerrKnock

proč by se vá-no-čka nemohla prodávat i přes rok? Je dobrá, spousta lidí jí má ráda… No ale je pravda, že vánočka prostě chutná o vánocích nejlíp :)

cochee

Agneta: vánočku, potažmo vá-noč-ku dostaneš samozřejmě po celý rok, jen musíš najít ty správné obchody – nejdražší obchod není nutně nejlepší ;) Jo a vánočka nepatří mezi vánoční cukroví, to dá rozum 🙂 a nejlepší a celoročně dostupná je samozřejmě upečená doma, je to ale pracnější než prdnout do chlebopekárny práškovou směs.

carpediem

Kelte souhlas vánočka z kauflandu je fakt hnusná, já kupuji u pekaře a ta je mňam:-)