ven.cik

Neví někdo co to může být ?

Mám exterák už asi 3 roky, poslední dobou mi vydává divný zvuky když pracuje, takový kousání nebo dření, někdy mi chcípne a nechce se probudit, ale to bude tím jak ho pořád používám, ted sem si zálohoval data a budu ho formátovat, myslíte že to nějak tomu disku pomůže ? Důležitý data si nechám radši na HDD ale na ten exterák bych si chtěl dát filmy, aby to nezabíralo takovýho místa…Myslíte když ho budu mít odpojenej a jen někdy ho zapojím, třeba kvůli tomu filmu, že ještě aspon rok vydrží ?

Nejlepší odpověď
badisko

podivej se na net nejakej nadsenec …nahral zvuky hdd a dal k tomu odpovedi …co snim je a esly se to da spravit atd …nedavno jsem nato narazil …hledej bylo tam toho hafo…treba ti to pomuze..
Doplňuji:
a co pouzit nejakej program treba http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/sprava_dis­ku/hdd-scan/ nemyslim nutne tenhle program on ti napovi esly je hard ok nebo.. uz je v kremikovem nebi nebo se tam brzo dostane

Další odpovědi
anonym

Nikdo Vám tu neporadí, nejlépe uděláte když to vložíte do rukou odborníka (diagnostika hardwaru) jelikož nevíme jak vypadá, nemůžeme udělat zátěžové testy (prozatím 🙂, atp…

Calimë

Nevím co tím přesně myslíš, ale něco takového se mi dělo s notebookem asi před 3-mi měsíci, hodně se mi ntb přehříval (a následně se vypínal), vrčel a „oddychoval“. nakonec jsme ho reklamovali na nefungující větrák. funguje ;)