annas

Nevadí vám, že X mluví bez obalu, a vadí, že i bez obsahu? Svědčí jeho vyřčená slova o tom, že X asi nemyslí, aby byl?

Upavený známý Descratův výrok – „Myslím, tedy jsem na“ na „Nemyslím, abych byl“.

Slova, slova, slova …

  1. "Myslí si mnozí, že jejich slova padají na úrodnou půdu, ale nechápou,, když vyroste plevel?
  2. Když někdo dělá něco bez řeči, nedělá to také bez myšlenek?
  3. Nemá-li dotyčný co říct, může tvrdit, že je umlčovaný?
  4. To, co člověk umí v mládí překousnost, musí to umět ve stáří spolknout?"

Podle Miroslava Huptycha

http://www.hup­tych.cz/data/2018/HO­DINKY_s_ohn%CC%8Cos­trojem.pdf

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/09/06/15/19/blac­kboard-2721887_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ne že by mně to přímo vadilo (často je to ku prospěchu věci), jen to nebývá vždy vhodné. Bezobsažné žvanění (Je ho kolem nás TOLIK!) asi jako každý „vypínám“ s jedinou vyjímkou o které píše Drap. Já znám rovnou 3 lidi, kteří dokáží mluvit a ve skutečnosti „nic neříci/neslíbit“, přičemž ovšem VŠICHNI posluchači jsou přesvědčení, že mluví přímo k nim a přesně to, co chtějí slyšet! (Včetně MĚ, teprve po pozdějším zpětném hlubokém „rozboru“ jejich řečí mi to teprve dojede!) Je to mistrovské žonglování se slovíčky, přičem nejzajímavější na tom je to, že nedělají ani politiku a ani práva či jakoukoliv „čistou žvanírnu“, nýbrž se věnují obchodu. :) V takovém případě NELZE hovořit o „nemyšleni“, nýbrž o INTENZIVNÍM myšlení podpořeném obrovskou dávkou řečnického talentu!

ad 1 – Hmm, to MOC dobře znám, velmi frustrující. Nepomáhá ani to chaboučké „zadostiučinění“ ve stylu: „Blbci, já vám to říkal!“ :(

ad 2 – Marginální případ, mně by stačilo, pokud by lidé DĚLALI BEZ ŘEČÍ! V Česku zcela nemožné, zejména v ženském kolektivu. ;) :D :D

ad 3 – Trochu protimluv. Je to jako kdyby si odjakživa prázdná množina stěžovala na to, že z ní včera odebrali nějaké prvky. Nebo jako kdyby mě strčili do houfu černochů, následně vydali rozkaz „Všechny černochy větší než 180cm okamžitě zastřelit!“ a já se klepal strachem, protože měřím více, než 180cm. ;)

ad 4 – Jak kdy (dle mých zkušeností). Mohl bych vyprávět o věcech, které jsem v mládí spolkl VELICE SNADNO a bez přemýšlení, zato dnes jen z pouhého pomyšlení na ně mi „naskakují pupínky“!

Další odpovědi
Drap

Nevadí mi, když někdo mluví bez obalu.Pokud však mluví bez obsahu, tak to mi vadí. Někteří lidé mluví často bez obsahu. Znám jednoho, mimo jiné velmi dobrý řečník a ten dokáže mluvit snad hodinu, že ho všichni napjatě sledují , ale za celou tu hodinu, když se nad tím zamyslíme, neřekne v podstatě vůbec nic. Toto je sice asi vyjímečný extrém, ale je to hrozné.
1.Ano tak to někdy je. Někdy se zdá půda úrodná a i když je na ni často vysévaná slova, nakonec nic na ní kromě plevele stejně nevyroste.
2,Určitě ne, takto to nefunguje. Zvláště dělá li to dobře, tak to bez myšlenek a myšlení nejde.
3. Tvrdit to sice může, ale každý soudný rozezná kde je chyba.
4. I toto je bohužel v některých případech pravdivé.

ivzez

Mluvení bez obalu mi někdy vadí, jindy ne.
Záleží na tom, kdo a proč tak mluví.

Mluvení bez obsahu nebo s chybným obsahem
mi vadí víc. Bohužel je časté i zde.
__

1)
Neřekla bych, že mnozí, většina lidí snad úrodnou
půdu od úhoru rozezná.

  1. Nikoliv.

3)
Ano, i člověk, který (momentálně) nemá co říci,
může být umlčovaný.

  1. Nikoliv.

(Toto mi přijde jako snaha o to být zajímavý „za každou cenu“.
Bohužel se s ní setkávám u více autorů aforismů.)

zjentek

Ale Ann, přece planeta je dnes již pouze zaplevelená. Když se na ni podíváme bez obalu, spatříme to. Nechápat tuto skutečnost je jedna věc, ale… cožpak není nikdo, kdo by „viděl už dnes“?

Proto bych si otázku poupravil po svém:

"Myslí si mnozí, že jejich slova padají na úrodnou půdu, ale nechtějí vidět,, když vyrůstá plevel?

Možná na vině mohou být právě úhledné obaly.

Když chceme pro okolí dobře, chceme pro ně skutečně dobře? Jsme potřební, cokoli na okolí opravovat? A jsme vůbec potřební. Co nebo kdo oslavuje člověka, kromě jeho samotného?

Nezávisle na obalu či obsahu vyřčeného, nemluví člověk zbytečně?

Zjentek. Příjemný víkend. (;