Fyzik

Nevadí, když u trafa k notebooku přehodím nulu a fázi?

Kamarád jede studovat do Jeruzaléma a prý tam mají naopak nulu a fázi. U dvoukolíkového trafa to je jistě jedno, ale když je trafo zemněné, nemůže to trafo zničit? Díky

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud je to dobře udělané, pak je jedno kam je připojena nula a kam fáze. I v ČR jsou běžné rozdvojky které nulu a fázi prohazují a počítače se do nich běžně zapojují.

Další odpovědi
gecco

Zemnění (pokud tam je…) funguje jen jako ochrana, takže pokud je na kolíku (zásuvky) nic se neděje…
Ať si kámoš koupí něco takového – http://www.nej-ceny.cz/451687/u­niverzalni-set-adapteru-pro-150-zemi-sveta-4-ks.html – a nic nikde nepřehazuj/te…!
😉

Ronnie3697

Používáme střídavý proud, tak, aspoň podle mě, je to jedno :)