Avatar uživatele
anonym

Nevadi, když mé číslo účtu bude vedet vice lidi?

čislo bankovniho učtu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5066 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

NEVADÍ 🙂

Číslo vašeho bankovního účtu je stejně ´tajné´ jako číslo popisné vašeho bytu 🙂

Stejně jako byt, tak i bankovní účet, musíte zabezpečit proti VLOUPÁNÍ… a to ´zabezpečení´ není o tom, že utajím před světem číslo účtu nebo číslo popisné, ale že si zabezpečím VSTUP do bytu nebo na účet (to je úplně stejné)

…a rady jak si hlídat PIN a ´podpisy´ apod. zde už zazněly.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

U podnikatelů to ani jinak nejde. Pokud vystavují fakturu píší číslo účtu na který se má faktura proplatit. Jinak je na Vás aby jste si příslušná hesla, PINY a já nevím co ještě hlídal sám jako oko v hlavě.
Při výběru na přepážce se kontroluje identita OP a podpisovým vzorem.
U některých bank lze příkaz na úhradu vypsat a hodit do sběrné schránky, bez prokázání identity. Zde je asi největší nebezpečí zneužití, pokud se podadaří napodobit podpisový vzor. Doporučuje se používat podpisový vzor odlišný od běžného podpisu. Pak bývá ale problém se zapamatováním si tohoto podpisu.
Já mám problém i s tím normálním a do banky už raději vybírat nechodím, neboť mi nikdy nechtějí dát peníze protože se podepisuji po každé jinak. Heslo se mi jeví málo bezpečné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kokoťenko

Nevadí,jestli chcete,tak Vám poradím,co s tím,zašlete mi vaši kartu,pin-kód a myslím,že nějaké řešení společně najdem..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Tvoje číslo účtu bys měl/a dávat jen na vyžádání pokud třeba něco platíš přes tvůj účet,nebo svému zaměstnavately který ti bude posílat výplatu na účet né všem .Záleží na tom, co si pod tím více lidí představuješ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Absolutně nevadí. Jen ať ho ví co nejvíc lidí a třeba se někdo najde, kdo tam něco pošle.
Chraňte si akorát přístupová hesla, kódy, piny.
A jinak pokud něco chcete poslat, tak tady je moje číslo:
2800049004/2010 a beru jakoukoli částku. Děkuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
allayne

Pokud budou posílat prachy, tak ne 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek