Pájo

Neustupovat!?

Představte si, že si objednáte firmu, která vám má zhotovit skříň na míru… Domluvíte se na ceně, materiálu, necháte jim vlastní náčrtek členění skříně, domluvíte kování atd.. Za pár dní přijedou technici, zaměří prostor, podepíšete smlouvu.
Za dva dny Vám od nich někdo volá, že cenu musí navýšit (v mém případě to je o 45%!), že mám vymyšleno více poliček, než je běžné..
Jak vám to příjde seriózní?
Skříň potřebuju, ale za blba jim nebudu.

Nejlepší odpověď
baghira

Jejich chyba – to si měli spočítat než sestavili smlouvu.
Otázka je, jestli existuje konkurence, která to udělá tak, jak si přeješ, nebo jestli nemáš jinou možnost než zaplatit nebo být bez skříně. Ale hrozit odstoupením od smlouvy můžeš, to v každém případě.

Další odpovědi
anonym

A to si vemte , ze by jste satvel RD. ! 🙂
Zadne " vicenaklady "… pristoupila bych na to do max. 10 % navyseni. Jinak bych mela obleceni radsi po oknech a hledala jinou firmu. -iv-

anonym

Odstup od smlouvy co nejdříve,podívej se,co říká občanský zákoník.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t8h4.aspx

hanny 2

Po podepsání smlouvy je maximální hranice navýšení tuším 10%.Jinak odstoupit a hledat jinou,seriozněj­ší,firmu.