Asker1144

Neustále suchý kašel a vyschlá trubice, jak to řešit ?

Prosím o radu a přispění do diskuze, zda-li někdo má někdo tento samý problém. Delší dobu mi trápí suchý kašel, začnu kašlat, protože cítím, že mám úplně vysušený krk (trubici) a když se napiju, tak mi to trochu pomůže od kašlání. Taky když třeba je venku vlhko (po dešti, ranní mlhy) tak se mi dýchá báječně a vůbec nekašlu. Ale když jsou hice, tak mám neustále sucho v krku a mám suchý dráždivý kašel, který nejde zastavit, pouze jenom když se napiju, tak se to trochu zmírní a hlavně mám neustálý pocit suchosti v krku. Prosím, co by to mohlo být a jak to řešit, má to někdo z vás taky ? Děkuji moc.

Odpovědi
seraphico

Co je to ta delší doba? Pokud měsíc, tak už bych to řešil se svým lékařem. Nepíšeš, co jsi už všechno zkusil, tak pak je těžké radit, ale důležité je zvýšit pitný režim. Čaje s medem, bylinkové čaje (šalvěj, heřmánek), zábaly, lžíce medu několikrát denně, zvlhčit doma vzduch a další.

Ale pokud chceš znát odpověď na to, co by to mohlo být, tak to ti spíše řekne ten tvůj lékař.

cappuccino

Pokud to trva delsi dobu a ty v prubehu dne dostatecne pijes, mel bys navstivit lekare.
Muze jit o cukrovku nebo jine (docela zavazne) nemoci. Ale nechci te strasit, treba jen malo pijes nebo spis s otevrenou pusou.
Zkus to s tim pitim, cucanim kostky ledu, zvykanim zvykacky bez cukru. Pak uvidis.

Drap

Je jen jedno řešení, navštívit lékaře.