helcaify1

Neustálá potřeba spánku

V poslední době mám neustálou potřebu spát. Např. Jdu spát v devět, vzbudím se v 15:00 udělám vše co mám je 19:00 a já už mám opět potřebu spát.. Byla jsem u doktora jestli nejsem nemocná ale to popřel. Loni jsem se s tím potýkala v červenci, srpnu a pak to samo zmizlo. Je to normální?
Doplňuji:
Tím v devět myslím 21:00

Nejlepší odpověď
Drap

Uplně normální to neni. Spávat pravidelně 18 hodin , každý den se určitě za normál nedá považovat. Pokud ovšem nejsi kojenec. Pokud to přetrvává, navštívil bych jiného lékaře.

Další odpovědi
anonym

Pokud Tě lékař vyšetřil a nic nenašel, tak prostě spi. Organizmus je příliš složitý, než aby se dalo všeobecně nastavit, kolik hodin spánku je skutečně třeba. Něco může souviset se zimním obdobím a nedostatkem vitamínu D,s ostatními vitamíny a stopovými prvky, mohou v tom být hormony a podobně.
Zkus si natáhnout budík a spát v jednom zátahu 8–9 hodin. Potom se snaž vstát. Když bude potřeba spánku přetrvávat, tak proti tomu zbytečně nebojuj.

Damiana

Nemáte v příbuzenstvu tyhle?
http://img.aha­online.cz/img/18/fu­ll/712756-img-import-medvedi-se-ze-zimniho-spanku-probouzeji-az-na-jare.jpg

Ale vážně..
Vyšší potřebu spánku tělo vyžaduje zpravidla tehdy, když je nějak silně psychicky vyčerpáno. Stačí dokončit třeba významný projekt, zvládnout zkoušku, mít „za sebou“ něco, co se dlouho táhlo…Jestli máš vleklé problémy nebo jsi před časem prodělala nějakou nemoc, je dost obvyklé, že tělo jako přirozenou rekonvalescenci „používá“ právě spánek. Jestli jsi byla na testech a jsi OK a tvůj spánek nikomu a ničemu nepřekáží, pak se nic neděje. Vyspi se – třeba trochu „do zásoby“. Pokud únavu a potřebu spánku cítíš, je to rozhodně něco jiného, než třeba narkolepsie – to usneš doslova kdykoli a kdekoli. Strašit tě nebudu, za chvíli už to stejně asi zalomíš, ne? Tak dobrou a ať se ti něco hezkého zdá:-)

ministri

Může to být psychického rázu nebo třeba v důsledku špatné životosprávy. Málo vitamínů, hodně minerálů a podobně. Poradit by ti měl lékař. Každopádně většinou pomůže obohatit jídelníček o zeleninu a ovoce, vyvarovat se těžce stravitelných jídel, vynechat minerálky a podobné nápoje, raději si udělat čaj nebo vodu s citronem a mátou.

anonym

Tak to je celkem dost, normální je tak kolem 8 hodin spánku ale 18, to je celkem fest.
To mi připomíná intr, tam jsme spali pořád, bylo to zdechlostí, neměli jsme žádné zájmy tak jsme spali, ale když začalo být tepleji, pak se to spravilo.
Chce si to natrénovat nějaký režim, aby si tělo zvyklo.

KaraskovaAl

Jasně, že jsem to řešila, protože bez kvalitního spánku se prostě nedá fungovat. Takže ano, musela jsem to řešit. Pomohl mi bylinný extrak od topevet. Není navykový a opravdu pomáhá.

Cizecek.M

Já mám taky neustálou potřebu spánku, problém je ale v tom, že když si jdu lehnout, že se prospím, tak prostě neusnu a když ano, tak spánek za nic nestojí. Budím se a prostě nespím kvlaitně. Máte to taky tak někdo? Řešíte to?