katuika

Neumíte to někdo vyřešit? Jsou to dvě zadání.

[a;b] je reprezentantem celého čísla. Odvoďte obecný tvar neutrálního celého čísla vzhledem k operaci sčítání.

[a;b] je reprezentantem racionálního čísla. Odvoďte obecný tvar neutrálního racionálního čísla vzhledem k operaci násobení.

Nejlepší odpověď
anonym

Již několikrát zde bylo uváděno, že Odpovědi nemají sloužit k suplování školních úloh.
K tomu slouží učebnice a scripta.
P.S. Též bychom porušili dohodu s univerzitami, že nebudeme vyučovat a oni nám na oplátku nebudou fušovat do Odpovědí.

Další odpovědi
Drap

Škola začíná oficiálně až zítra.

arygnoc

a já myslel, že podobné dotazy přijdou až s domácími úkoly, hm.

Michal Kole

Já mám jiný názor.

Podle mě není správné žákům a studentům příklad vypočítat, to znamená jen napsat číslo, ale je užitečnější popsat jak se k číslu došlo. Já se to tak snažím psát, i když je pravda že na to někdy pozapomenu, nebo nemám náladu se s tím vypisovat. Zejména algebraické a lomené výrazy se píší bez zlomkové čáry, bez indexů a exponentů blbě. A vložit sem obrázek jednoduše nejde.

1popelka1

Dr.Axl – vašemu PS nerozumím, už na Odpovědi tak často nechodím, takže nevím, která bije… Díky za vysvětlení.