Monie

Neumím vařit. Je to velký problém?

Nazvala bych se dospívající holkou. A mnoho lidí mi říká, že bych se měla naučit vařit, že na to si nejvíce chlapa udržím. Nevím přesně, jak na tom s vařením jsem (ale ne moc dobře), jelikož jsem to nemohla pořádně otestovat. Stále si říkám, jak začnu pomalu vařit a furt nic. Ale místo vaření umím dokonale uklízet, jsem zodpovědná, samostatná a myslí, že ve světě se rozhodně neztratím. Chtěla bych od vás slyšet (číst), zda je vaření takový problém. Myslím ale, že mě to nikdy bavit nebude.

Nejlepší odpověď
veruska

Mne nikdy vaření nebavilo a naučila jsem se celkem dobře.Začátky nic moc,ale pak je radost koukat jak chutná.Co dělat,když to bez jídla nejde?

Další odpovědi
Sůwa

Já začala asi v deseti letech, ale nikdy není pozdě, hlavně nelpím na původních předpisech, ale různě inovuji a mechanizuji. Po celoživotní zkušenosti mohu potvrdit, že většina chlapů si „naklizeného“ bytu ani nevšimne, ale co má na talíři je pro něj hooodně důležité. Jako malá jsem si založila sešit, kam jsem si psala předpisy od babiček a píšu do něj dodnes, ačkoliv už sotva drží pohromadě. Vaření může být i zábavné 🙂.

Michal Kole

Pro některé kluky to bude „problém“.

Někteří kluci si na dobré a TEPLÉ večeři potrpí.

iceT

Hodně dívek i žen vařit neumí,zato mají jiné přednosti a kvality,ale myslím,že až se jednou osamostatníš a budeš bydlet sama,tak tě to třeba donutí se vařit naučit.Tedy pokud nebudeš chtít být jen o chlebu.
Jistě můžeš chodit někam na obědy,ale není nad to si pochutnat na vlastnoručně vyrobeném jídle,i kdyby se nepovedlo dokonale.Nebo si budeš muset najít chlapa,který vařit bude umět.

casey

I kdybys nemela partnera, tak sama budes jist co?Stejne se tomu nevyhnes. Neznam zenskou, ktera by nemusela varit nikdy. Takze cim driv, tim lip.

pokazdejinak

problém to rozhodně není a až jednou budeš s někým, kdo tě bude mít rád, tak se určitě nějak domluvíte… dávno není pravidlem, že doma vaří jen žena; slušný chlap by měl nějaké jídlo taky zvládnout – můj manžel se o rodinu bez problému postará, když jsem třeba nemocná a například palačinky dělá s dětmi jedině on – já je neumím obracet :)
mě vaření taky moc nebaví, ale jídlo se holt samo neudělá a restaurace jsou drahé, takže jsem se to naučila – nic to není ;) když jde o něco složitějšího nebo nového, jedu podle receptu a zavládne spokojenost :)

Rocker

Tak si musíš vzít kuchaře:-)

hanulka11

To přijde, párkrát tě za dobrotu někdo pochválí a třeba tě to chytne a třeba taky ne …dneska je plno polotovarů tak holt jich využiješ /i když výhodné ,ani moc dobré to není/ nebo si najdeš partnera který bude vařit rád.

hanny 2

Když jsme se sestrou dospívaly,tak nám máti a babička říkaly,že bychom se měly naučit vařit.Tenkrát jsem pořád neměla čas,ale věděla jsem,že mě to bude bavit,takže jsem se to potom postupně docela rychle naučila.Pokud Tě to ale nebaví, a víš,že nikdy bavit nebude,tak to teda nevím......každej chlap má rád,když mu manželka uvaří dobré jídlo!

ReHu

Problém to není určitě.
To platilo v dobách minulých. Mně také na vaření moc neužije, ale když je potřeba, tak jsem uvařila a mužskýmu i chutnalo.
Všude je spousta receptů, když na něco budeš mít chuť, zkus to.
Až budeš bydlet se svýnm partnerem, nastavíte si svá pravidla v závislosti na vaší práci a vašich zájmech.
Pokud budeš vědět, že tomu tvýmu něco chutná, určitě mu budeš cgtít udělat radost a zkusíš to jíádlo udělat. Třeba po poradě s kamarádkou, mamkou či tetou :).

briketka10

vařit není nic těžkého, zkus to podle kuchařky, nebo koukej jak se vaří doma přes rameno rodičům taky jsme to tak dělaly se sestrou, zkus třeba upéct kuře, uvařit brambory, těstoviny..
vrhni se na jednoduchá jídla na kterých se nedá nic pokazit mamka ti jistě pomůže..
špenát a knedlík koupíš, maso upečeš s pomocí..
a hlavně každá žena vařit dokonale neumí a jiná se naučí až když má děti..
přeji ti hodně úspěchů 🙂

Petra09

To je stejny jako u chlapa,urcite by taky mel neco umet uvarit aby jste si mohli pomahat a nebo se vystridat nekdy ty nekdy on.Co je to porad za nazory ze chlap VYZADUJE mit navareno,dyt ma snad taky ruce chlap neni maly dite tak by to melo byt spravedlive aby taky neco se snazil a ne jen cekal a poroucel si a mel ze zensky posluhovacku.

Andělé

Láska Tě naučí vařit.:-)
Jako holka jsem byla antitalent,neměla jsem absolutně žádnou snahu něco odkoukat a naučit se.Když mamka řekla-otoč kuře,otočila jsem pekáč místo kuřete apod.:-D
Ale jak přišla láska a začli jsme spolu bydlet,ejhle,stá­vala se ze mě kuchařenka.Byla to léčba šokem,protože láska přišla z mama hotelu,byl zvyklý na knedlo zelo,omáčky,do­mác.knedle,pi­rohy apod. a často to vyžadoval. Rýži a brambory moc nejedl. Ale strávník byl výborný,snědl vše,co jsem uvařila,i tu mou první betonovou omáčku. V práci byl prý tak zalepený,že snad týden nešla ven.:-))
Jak přijdou pak ještě děti,tak nic jiného nezbyde. Dnes na netu seženeš recepty,na jaké si vzpomeneš.
Neboj,to přijde,jako všechno v životě.:-)

Klarushe

Né není kdykoliv si přeci můžeš něco objednat…Ale muži by to ocenili kdyby ses to naučila … Ale vždy se to dá naučit :)

demence8

ja jsem asi ve stejnem veku jako ty mam uz 15 a neumim varit :D trosku se za to stydim protoze hodne mych kamaradek to umi , i pect a ja neumim nic. Ja myslim ze na to neni nikdy pozde ze varit naucit, treba rici mamce at te nauci ja to asi taky takhle udelam a myslim ze to pujde hladce :D