vevinka007

Neumím to ://

Včera večer jsem jela pryč až do pozdního večer (21.00) A pak už jsem se nestihla naučit!:/
Tak jsem vstala v 5.25 a do teď jsem se učila Zeměpis! Vůbec mi to do té hlavy nejde:'(
A neumím to!
Nemůžu dostat špatnou známku, nemůžu si jí dovolit!!:/
Poraďte prosím

Nejlepší odpověď
anonym

Vevinko007, chyba bude někde jinde, ne ve včerejším pozdním návratu domů. Máš problémy s fyzikou, chemií, dějepisem, teď i se zeměpisem. Je evidentní, že máš mezery v češtině. Kromě toho máš spoustu jiných aktivit, než je škola – koťata, kosmetika, koně. No a v neposlední řadě chatování na Odpovědích.cz.
Tobě neleze učivo do hlavy nejspíš proto, že máš roztříštěné zájmy. Zklidni se a zkus si stanovit pořadí toho, co skutečně pro Tebe význam má. Nejdůležitější je prospěch ve škole. Pokud ti učivo „nejde do hlavy“, budeš se asi muset učit delší dobu, abys to „nabiflovala“. Omez své vedlejší aktivity, hlavně snahu získávat informace do školy tady. Co se naučíš sama, co si vyhledáš a přečteš, to ti v hlavě také zůstane. Pokud chceš pomoc na tomto webu, tak ti to absolutně nic nedá. Klidně tu za vás školáky mohou učitelé dál zpracovávat vaše úkoly, všem se nám to ale vymstí.

Další odpovědi
Ella

21:00 není pozdní večer, ještě alespoň hodinu si se mohla klidně učit.
A ono to nebude tím, že ti to neleze do hlavy, ale tím že se místo učení brouzdáš po internetu jako teď! NA CO MÁŠ ZAPNUTÝ RÁNO V ŠEST POČÍTAČ, KDYŽ SE MÁŠ UČIT ZEMĚPIS???!!
Když si nemůžeš dovolit špatnou známku, tak se uč, abys ji nedostala. Já základkou prošla s vyznamenáním v každém pololetí a nepotřebovala jsem se do knížek ani podívat… a to jsem prosím ještě přecházela ze slovenštiny na češtinu…

Myslím, že zeměpis na základce není tak těžký, abys tím měla takové problémy, polovinu věcí vyčteš z map… a polovina z toho zbytku se dá logicky odvodit…

Natty*

To taky znám. Je to těžké, když je někdo třeba sportovně vytížený… Ale teď už ti moc neporadíme. Co chceš slyšet? Snad jen, zkus se soustředit jen na zeměpis a učit dokud to půjde. Při písemce hodně štěstí!

WeeBear

Univerzální a vždy úspěšný návod na učení neexistuje. Je nejlepší zjistit, kdy se ti nejlépe učí (sice se říká „ráno moudřejší večera“, ale mně osobně se nejlépe učí právě v pozdních večerních hodinách), udělat si v tom nějaký systém. Také není dobré učit se pouze den předem, tedy jak pro koho. Pokud opravdu víš, že ti to nejde a je to nezáživný předmět, je lepší si zápisy přečíst vícekrát v odstupech, než je znovu přečteš, zopakuj si, co umíš bez koukání do sešitu a pak jej teprve otevři a pokračuj.
Já jsem si třeba vyhranila každý večer právě po 9–10 hodině, rozvalím se na posteli, udělám si kakao, pustím tlumeně hudbu a takhle mi to do hlavy jde, ale jak říkám, každý má jiný systém, jen je dobré najít si ten svůj.

samicek333

Nejdřív dějepis a teď i zeměpis? A pořád jsi na internetu… S čím potřebuješ poradit? Jak si vlastně vzít knihu nebo sešit do ruky, sednout si a učit se?