Rokio

Neudělal jsem hloupost, že jsem si koupil herní vylepšení do online RPG hry za reálné peníze?

Koupil jsem si křídla, balíček pro začátečníky a 50 úlomků za 260 Kč.

Moje denní výplata z práce činí 360 Kč, takže se dá říct, že jsem si na to vydělal.

Hru hraji už několik měsíců a zatím jsem si v ní nic nekoupil za české koruny (ani jinou reálnou měnu). Svého rozhodnutí nelituji.

Když si pořídím nový tablet, postup ve hře nebude ztracen, protože je na cloudu.

Odpovědi
ozzius

Neudělal, dříve jsem pravidelně investoval do her peníze. Ten požitek ze hry za to stojí…

Vojta24

Jsou to tvoje peníze a tedy tvůj problém. Podle mne to samozřejmě hloupost je, protože pro androdi existují bezpočty hloupých her do kterých je možné koupit za skutečné peníze hloupé diamantíky „za 99 až 7000 Kč (nyní vyjímečně jen za 5000 akce končí za minutu, neváhej)“ – podle mne peníze za herní „benefity“ v těchto pastičkách pro naivní děti může dát jen člověk, který nechápe smysl těchto triků jak z lidí vytahovat peníze. Je jedno kolik peněz si jim dal, za dva dny budou chtít ještě víc. Vyhodit je za losy, nebo to jen spláchnout do záchoda by mělo podobně hluboký smysl.

To čemu si naletěl je PAY TO WIN, něco si o tom zjisti, je to způsob kterým vývojáří znehodnotili původní smysl her ve kterých šlo o hratelnost a zábavu, nikoliv o kreativní tahání stále více a více peněz v každém dalším kroku hry.

Konceptem PAY TO WIN v podstatě někteří vývojáři udělaly z původně neškodných her nebezpečný finanční podvod. Protože uvalit za takovou hru měsíčně třeba i těch 5000 Kč to bohužel ještě není tvůj případ ale mezi podobně uvažujícími jedinci to není vůbec nic neobvyklého.