Bobule

Netučné tvarůžky

Dneska jsem si jen tak prohlédla složení tvarůžků ( klasických olomouckých )a docela mě překvapilo, jak jsou netučné. Na 100 g je vedeno, že obsahují jen 0,6g tuku. Což mi příjde strašně maličko na to, že vlastně „zrají“. prohlídla jsem si i ostatní balíčky, jestli není někde chyba, ale ouha, všude stejný údaj.
Víte někdo, jak to dělají ? Že je tvarůžek, který na pohled vypadá jako kalorická bomba, defakto " dietní" a zdravý ? krom tedy toho tuku obsahují i 29 g bílkovin a 1g sacharidu. To jsem z toho jelen :-/

Nejlepší odpověď
annas

Otázka na tvarůžky byla již několikrát, i když trochu jiného charakteru.

Odpovím na výrobu tvarůžků tak, jak jsem odpovídala.

Tvarůžky se vždy vyráběly z netučného kyselého tvarohu, proto byly a zatím jsou nejdietnějším sýrem – mají do 1 % tuku stejně jako tvaroh. Tučný tvaroh má nad 5 % tuku.
Již v minulosti se při původní domácí výrobě sebrala z mléka smetana a ze zbylého zkyslého mléka se pak vyráběl tvaroh, homolky, syrečky čili tvarůžky. Podobně se vvyrábějí i dnes, jenže moderní technologií.

Tvarůžky se již nepřipravují v dřevěných nádobách, ale podle nařízení EU v nádobách nerezových. Proto mají jinou chuť než v minulosti.