Kepler

Netrpí Slováci tak trošku megalomanstvím?

Majú Veĺkou Fatru, Vysoké Tatry, aj Veľký Krtíš (spíš Krtinec). Všechno to jsou prckové. Majú autááá, záhrady (zahrádky) apod. Naproti tomu jistá skromnost se jim odepřít nedá, protože nikam nejezdí, lebo všade idú (pešo). Jakou megalománií trpí Čehúni?

Nejlepší odpověď
marci1

„Čehúni“ musí mít za každou cenu nejvyšší počet „covidonakažených“ a nejvyšší počet ministrů zdravotnictví během krátké doby, kteří se střídají jako svatí na orloji. Ale ještě není konec roku, počet pánů ministrů se ještě může prudce navýšit. 🙂

Další odpovědi
aliendrone

To je jen dědičná nevraživost z minulosti.

Kdysi dávno, když se naši společní předkové trhli od těch nejprochlasta­nějších Slovanů v jejich pravlasti mezi Vislou a Dněprem a vydali se „go west“ se stalo následující. >

Na noc se utábořili někde v okolí budoucího Eperjes a pořádali tradiční pijatiku. No a ráno někteří nebyli schopni vstát a go west mašírovat, tož se od nich trhli ti, kteří to zvládli. Později se z nich vyvrbili „Čehúni“, a ti co v těch pustinách zůstali (nedokázali se ani zvednut ze země), z těch se stali Slováci.

Od té doby Čehúnom prostě MUSÍ dokazovat, že nejsou žádná béčka a poradí si i bez nich. Tak třeba když LIbuše (dcera praotce Čecha) vyvěštila Čehúnom „zlatou Prahu stověžatou“ a doslechl se o tom praotec Slovák, ihned zavolal svoji dceru, aby Slovákům také něco vyvěštila.

Dcerka se poslušně napojila věšteckými dryáky i další kořalkou a začala věštit:
„Vidím, vidím… DO RITI, VÔBEC NIČ NEVIDÍM!! Kdo mi dal metanolpálenku od Čehúnov?!?“ ;) :D :D

A tak my Češi máme Prahu (zlatou, stověžatou), zatímco Slováci horko těžko zbastlili Blavu. (pochopitelně to vzali jako další příkoří, českou sabotáž a tak to jde celé věky) Samozrejmě koumali, jak to alespoň nějak „vystříbřit“ a s důmyslností sobě vlastní na to přišli! Všimni si Keplere, že naprostá většina evropských hlavních měst má jen dvojslabičný název, i když je i několik takových, které mají 3 slabiky. Slovenské hlavní město má rovnou ČTYŘI slabiky v názvu > BRA-TI-SLA-VA! Tímto Čehúny a další národy trumfli rovnou DVOJNÁSOBNĚ! ;) :D :D

Jenže těch čehúnských křivd bylo spácháno na Slovácích TOLIK! Např. když si kníže Mojmír všiml, jak ty slovenské robky jsou fajné (žádné rozmazlené fifleny jako Češky – co jim také chuděrám zbývalo, když jejich chlapi byli imrvére v lihu – dědictví po předcích, takoví Rusové by mohli vyprávět), tak nelenil a sebral svoji bandu. A hurá na Pribinu do akési ďury někde nad řekou Nitrou. Roby a všecko pobral, Pribinu nejen že nezavraždil, ale ohleduplně a gentlemansky ho vykopal někam k Balatonu či co (v té době, kdy se protivníkům běžně vypichovali oči a mordovalo o 106 NEVÍDANÁ cituplnost a umírněnost!), ale tomu navzdory i to nám Slováci zazlívají. Dokonce je v jejich zuřivé zaslepenosti ani nezajímá fakt, že čistě technicky byl Mojmír Moravan, nikoliv Čehún, ovšem to už je jen třešnička na dortu.

Takže zcela logicky, když se Slováci doslechli jak Češi krejcar po krejcárku sbírají prostředky na svůj vlastní „národní div“ – Národní divadlo, rozhodli se, že postaví svůj SLOVENSKÝ DIV, ale ne jen tak ledajaký, nýbrž takový, že celý svět bude čubrnět! Po vzoru starých Egypťanů (sice se zpožděním více jak 4000 let) se rozhodli vybudovat ohromnu PYRAMIDU! A kámen po kamínku nosili na stavbu, jenže víš jak to je se stavěním, když všichni mají pořád více jak 3 promile lihu v krvi, žejo? ;) :D :D

Výsledek se pyramidě nepodobá ani vzdáleně, ale co už. Slováci jsou chytří a umí si poradit. Promptně přejmenovali pyramidu na POHOŘÍ (název si půjčili od jedné známé automobilky z Kopřivnice, to je na dlouhý, jiný příběh) a bylo to! Pravda, pohoří je to celkem krpaté, žádné Alpy nebo dokonce Himaláje. Ale je VYŠŠÍ, než jakékoliv české a to je HLAVNÍ! (aby to dostatečně zdůraznili, tak to „vysoké“ mají i v názvu) ;)

Mohl bych pokračovat o touze Slováků vyniknout (kupříkladu Slováci drží světové PRVENSTVÍ ve výrobě biologických zbraní > bryndzové halušky), ale domnívám se, že jsem ti příčinu objasnil dostatečně. Už tomu rozumíš? ;) :D :D

led

Holt sme jedna rodina, Česi a Slováci a Moravané a tí z Hané…
Nielen aliendrone ale aj vy ste zabudli ešte na jeden div sveta: obrátenú pyramídu Slovenského rozhlasu.
Ako vlastne došlo k tomuto divu?
Pôvodne mala tromfnúť všetky pyramídy sveta, plány boli, ako hovoríte naozaj megalomanské. Z jej vrcholu mal ísť „Alweg“ visutá železnica na ktorú sa zbieral všetok národ a okolitý ľud, cez Poľanu až na vrchol Gerlachu. Mal… ale konštrukciu megapyramídy montovali „ostraváci z Vítkovíc“ a kedže počas stavby na jej železných nosníkoch hrávali fotbal a zapíjali to pivom z neďalekej krčmy U Mýtnika, pryramída nevydržala a prevrátila sa vrcholom dole.
Vrátiť ju do pôvodného stavu už nevládali (už nebolo pivo, všetko vypili) tak ten zapichnutý špic obstavali kamennou kockou
A tak vznikol „jedinečný Div sveta“, ktorý Slovensku svet a závistlivci Kepler a aliendrone a mnohí zo sveta zapadajúceho slnka závidia https://www.pa­miatky.sk/sk/pa­ge/budova-slovenskeho-rozhlasu-je-narodnou-kulturnou-pamiatkou

dudu

Slováci trpí komplexem malosti a historickou nedostatečností. Vždyť ještě před první válkou Slovensko na mapách Evropy v podstatě neexistovalo. Češi při své vyčuranosti spíše akcentují konstatování, že všem je ho.no, jenom po českých včelách med.

Alesh

No, furt mají vyšší nejvyšší horu než máme my. 😉 A jinak mají také Nízké Tatry, Malou Fatru atd. 🙂
Já myslím… a doufám…, že takové ty zbytečné projevy nenávisti, které se objevovaly mezi Čechy a Slováky v době okolo rozdělení Československa jsou dávno pryč a dnes k tomu již nedochází.
Jinak, co se týče nás, tak nevím, jestli je to megalomanství, spíš asi ne, ale štve mě takový ten pocit, jak všechno umíme nejlíp, přitom je na tom pravdy půl a někdy ani to ne.

hapiky

Slováci postavily kostel a nepustili do něj „ani boha“.

da ny

No, Češi mají asi kromě vedení v covid pozitivních, všechno „NEJ“, ve „střední Evropě“ (největší, nejdelší).
A máme přece nejkrásnější ženy i zemi! A to je fakt, kolik je u nás krás!
Vše musíme mít „super“, a v mnoha kauzách MEGA„prů*er“ , mega – tune l;)
Typické příklady:
https://ceska­pozice.lidovky­.cz/tema/nejlep­si-ve-stredni-evrope-o-ceske-megalomanii.A120613_043­547_pozice_69735
I zde je zmíněna „oblíbená megalománie“:
http://jaromir­stetina.cz/ne­co-o-megalomanii/

aliendrone

Ó skvostná laňko ladně se ranní rozkvetlou loukou nesoucí – máte nějaký informační chaos. Slovací nejsou blbí a rozhodně by si nepustili k montáži národního divu nějaká „ostarvacka lemra“, to zaprvé. Už jen domněnka, že by SLOVENSKÝ div montovali ČEHÚNI ukazuje, jaký v tom máte zmatek. (Ano, vím že Moraváci, ale pro Slováka je to stejné, čert jako ďábel!) To raději Csabajzníky, než Čehúny by k tomu pustili! ;) :D :D

Pyramidu rozhlasu stavěli pochopitelně čistokrevní Slováci, cokoliv jiného je NEMYSLITELNÉ. Poučeni z fiaska při budování 8 divu světa (viz moje odpověď) zakázali robotníkom alkohol a s velkou slávou budící pozornost celého Slovenska se pustili do díla, které přilákalo mnoho zvědaců a čumilů. Mimo jiné nad staveništěm poletovala na košťátku jakási ženská postavička, řekněme „VELMI spoře oblečená“ (asi se dostavila rovnou z tanečku v dešti ;) :) :D) – a znáte chlapy. Všichni si mohli hlavu vykroutit, jak na ni zírali. A z toho usilovného nepřirozeného vyvracení hlavy si ani nevšimli, že stavební plány mají vzůru nohama, ergo přirozeně stavěli pyramidu špičkou na základech. A když ta éterická bytost nakonec odlétla, teprve PAK si povšimli, čo zrobili! (Si nemyslete, když se Slováci do něčeho OPRAVDU pustí, tak to pěkně odsejpá – za tu chvíli postavili NĚKOLIK pater!)

No čo už, stalo sa. ;) :D :D Podobně jako v mnou popsaném případě osmého divu světa pohotově změnili projektovou dokumentaci a účel stavby – a na výsledek jste sama vložila odkaz. Ovšem Čehúni v tom NEMAJÍ své zločinné pracky (dokonce ani Kepler nebo Dochy!), jde i čistě interní SLOVENSKOU záležitost. (nevíte o tom něco?) ;) :D :D

Nicméně existuje jedna spojitost mezi slovenským a českým stavebnictvím. Čehúni vidouc, jak jsou ti Slováci chytří a i v případě průseru si umí poradit jejich postup okamžitě přejali a uplatnili ho při výstvabě pražského „Tančícího domu“. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tan%C4%8D%C3%AD­c%C3%AD_d%C5%AFm Slovenský postup se dokonale osvědčil a hladce tím byl zažehnán hrozící stavební megaprůser. Dokonce to chtějí také „zpamátkařiít“ (pokud se již nestalo, nwm) a nyní celá blbá Evropa obdivně „achá“ nad tím paskvilem. ;) :D :D

led

Zaujímavá teória. Mluvící Slováci z Vítkovických železáren?
Ako správne píšete, naozaj zvedavosť mi nedala a „očumovala“ som stavbu už od prvého výkopu krompáčom po „glajchu“ na vrchole. Ako inak by som vedela o tom, o čom sa nikde nesmelo hovoriť: „športové zápasy na konštrukcii“. Máte pravdu, ten fotbal bol jemnou nádsazkou, nad ich naozaj opičími športovými výkonmi. To, čo vidíme v rôznych hollywoodskych akčných filmoch na konštrukciach mrakodrapov, „ostraváci“ robili ako rozcvičku medzi raňajkami a desiatou. Aj keď ešte neplatil „Husákov prohibičný zákon“ výškari pili až po práci a pracovali triezvi.
Pražský tancujúci dom sa pokúšali kopírovať v rekonštrukcii hotelu Danube pri moste SNP https://www.go­ogle.com/imgres?im­gurl=https%3A%2­F%2Fdam.nmhme­dia.sk%2Fimage%2F42f91fdc-89c5-4658-a543-5b5873837cd8_dam-urlp5i6qu.jpg%2F960%2­F540&imgrefur­l=https%3A%2F%2Fre­ality.trend.sk%2Fko­mercne-nehnutelnosti%2Fho­tel-danube-nasiel-riesenie-ako-otvorit-skor-stare-mesto-je-vsak-proti&tbnid=fQh­RJVCHmIDlKM&vet=12a­hUKEwi6_-fcgc3sAhVL2KQKHRJKBf­4QMygaegUIARDBAQ­..i&docid=t-1s1MQQPHYiXM&w=960&h=54­0&q=hotel%20da­nube&client=av­g&ved=2ahUKEwi6_-fcgc3sAhVL2KQKHRJKBf­4QMygaegUIARDBAQ
Ale najväčší šok je nad Hlavnou stanicou „Motýlí dom“ https://www.go­ogle.com/imgres?im­gurl=http%3A%2F­%2Fwww.hotelga­llery.eu%2Fho­tel%2Fwp-content%2Fuplo­ads%2F2015%2F0­3%2F58384367_21619790038­55827_827132199085853900­8_n.jpg&imgre­furl=http%3A%2F­%2Fwww.hotelga­llery.eu%2F&tbnid=i­F2bZw1DGREGaM&vet=10CG­QQMyiXAWoXChMI8KmHhYD­N7AIVAAAAAB0A­AAAAEAI..i&do­cid=VhCIGl8oUQ­nRKM&w=768&h=960&q=ho­tel%20bratisla­va&client=avg&ved=0CGQQM­yiXAWoXChMI8KmHhYD­N7AIVAAAAAB0A­AAAAEAI
Tu naozaj nielen Európa achká…

Kepler

Alesh: kruci, nepomáhá ani to, že jsem zvolil kategorii „zábava“, ty smajlíky tady opravdu chybí. Ono taky Slováci si dělají prdel i z nás. No a?

led

🙂

Kepler

dudu: a ten med je taky na hovno, případně na zhoršení diabetes. Ono ani Česko na mapách Evropy taky nebylo, páč jsme byli součástí Habsburků asi 300 let. Ale na rozdíl od Slováků jsme tady byli už od dob Velkomoravské říše…

led

Kepler a v Ponitrí bol kto? (Veľkomoravská ríša)