Pantoflak

Netradiční hudební nástroje

Jaké znáte netradiční nebo zajímavé hudební nástroje? Pouze malé, které je možno snadno přemístit..díky :)

Nejlepší odpověď
michael69

Okarina,panova flétna,kastaně­ty,…šalmaj,ta­ké ulity mořských mlžů,či rohy zvířat,…foukací harmoniky,brum­le,pila,hudeb­ní luk,atd…

Další odpovědi
hanulka11

co třeba niněra, ta se nevidí často

je strunný hudební nástroj, jehož struny se rozeznívají třením pomocí dřevěného kolečka s klikou, kterým hráč pravou rukou otáčí. Niněra tak patří mezi strunné nástroje třecí (či kolové). Funkce kolečka je podobná jako smyčec u houslí. Zvláštním klapkovým zařízením se pomocí prstů levé ruky struny zkracují. Ozvučná skříňka mívá různý tvar

barnajka

Duduk (doodook), shvee (shvi), kaisatsuko, cow bell, didgeridoo, tibetská mísa, shamisen, tsabouna, sitar, erhu.. Víc mě momentálně nenapadá, osobně nejvíc miluju ten duduk,shvi a cow bell :)

Arygnoc: niněra, též známá jako „hurdy gurdy“ ;)
http://www.you­tube.com/watch?v=xLlIb­MA6VFA

led

V N.Y.C. som videla na ulici hrať černocha na kuchynskom riade a išlo mu to.
A Hudobník dokáže zahrať na čomkoľvek. Hlavne v takzvaných rozvojových krajinách používajú palice, kosti ako bicie a píšťaly, kamene…
Mládenci, myslím tých starších nad 50 rokov, vy ste v detsve nehrávali dievčatám na odtrhnutej tráve?

Děda Louda

Niněra je známá i pod jinými názvy: organistrum, kobylí hlava, lučec, nebo kolovratec. To klečko třoucí struny je potaženo koží.

Ovšem arygnocova niběra mi neříká vůbec nic, leda by to byla nějaká oblastní podoba původního (obvyklého) názvu.

arygnoc

co too je niběra?

prosím o odpověď na linku http://heureka­.tym.sk/nove_hes­lo.html

Michálek1245

Takových nástrojů je fakt spousta. Třeba woodblock. Kdo se o to trochu zajímá, tak ví jak vybrat woodblock. Kdo ne, tak pro ně je tu článek od https://www.top­muzika.cz/maga­zin/jak-vybrat-woodblock/ kde se to pěkně popisuje. Prostě těch netradičních nástrojů je fakt celá řada. Hudební nástroje nejsou jenom o tom, že máte kytaru, piano, bicí nebo mikrofon. 😉