dust8

Netočilo se více filmů v Los Angeles jak v New Yorku?

Odpovědi
Ametyst

Mně připadá, že v San Francisku. Je tam pár atraktivních ulic s kopce, na některé z nich jezdí i tramvaj. Je tam ulice s hrbolem, přes který vyletí auta do vzduchu a skočí několik metrů daleko (při policejních a gangsterských honičkách). Samozřejmě se tam nachází krásný červený most Golden Gate.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Golden_Gate_Brid­ge

led

Hollywood, kde sú filmové ateliere mnohých svetovo známych filmových spoločností, je časť mesta Los Angeles v americkom štáte Kalifornia. Tu je aj najväčšia produkcia filmov vytvorených v USA. Preto sa hovorí, že „Hollywood je Mekka filmárov“.

led

Ametyst, pomýlili ste sa iba o 414km na sever. LA je od SF iba 550km vzdušnou čiarou. Ale, nič si z toho nerobte, holub to preletí za 8 hodín, lietadlo za necelú školskú hodinu 40 minút.
Prajem vám príjemný zážitok na Golden Bridge, ale pre túto malú chybičku s Hollywoodom neskáčte z mosta.

Ametyst

Píšu o San Francisku, jako třetím městě. Achjo.

led

Vidíte aj ja som sa zmýlila a nenapísala správne názov známeho červeného mosta: Golden Gate Bridge. Ale prečo je „most Zlatej brány“, keď to je „červený most“ ? To keby som vedela… Achjo.