mrblackwell

Přestalo se točit horní rameno myčky, nevíte proč?

Mám asi 6 let myčku Indesit IDL 500 a netočí se mě horní rameno myčky.Pračku jsem vyčistil.Horní rameno vyčistil a stále se netočí.Oběhové čerpadlo funguje a z horního přívodu voda stříka dostatečně,ale rameno se stále netočí.Nemáte tě někdo radu co udělat,aby se rameno zase točilo a čím by to moholo být? Napdla mě ješte jedna věc.Horní rameno se volně točí když ho rukou roztočím,ale kývá se dost nahoru a dolů je jakoby vyčlochtané a to i po utažení..Je to normální a nebo to může mít vliv,že se převáží a sekne se o koš kvůli té velké vůli směrem dolů a nahoru? Nemělo by se to rameno točit bez kývání nahoru a dolů?

Předem dík za rady.

Odpovědi
Emefej

Pravděpodobně je to způsobené uvolněným uložením ramene. Mělo by se točit bez kývání.