Neteř neumí násobilku, jak jí to naučit?

Neteř neumí malou násobilku, konkrétně čísla 6,7,8… Nevím jak jí to mám naučit nic jí nejde, je nějaká pomůcka nebo tak?

Nejlepší odpověď
ivzez

Násobilku se musí naučit sama,
stejně jako vyjmenovaná slova.

K násobilce můžete nastříhat kartičky,
na 10 kartiček napište šestku,
na dalších 10 sedmičku,
… atd. až po devítku.

Začněte šestkou a nechte neteř postupně šestky přičítat.
Po každém součtu jí zdůrazněte počet kartiček, na nichž je šestka.

Ale nejjednodušší (největší efekt) je dril –
prostě se násobilku naučit zpaměti
a pak často procvičovat v příkladech.

Další odpovědi
badisko

Vystrihni z papiru vetsi karticky …z jedne strany napis priklad a ze druhe reseni …sedni si sni a ukaz ji priklad a kdyz odpovi…(spravne nebo spatne ) tak otoc karticku at vidi reseni …zacni u 6 a pokracuj …:D lepe si to pak zapamatuje …
Doplňuji:
Navic se muze procvicit i sama …nemusi opisovat jak trouba …(microvlna)

arygnoc

jedna z mála vecí, ktoré je potrebné sa naučiť naspamäť.

je to problém mnohých detí (včitane mojej maličkosti pred desiatkami rokmi).

znalosť násobilky je bohužiaľ nevyhnutnosť, inak bude dieťa mať problémy s matematikou pri ďalšom štúdiu (a i v živote).
jej učenie je bolestivé, ale stojí za to.

skúste metódu písať/hovoriť:

každý deň napísať niekoľkokrát násobenie jedným číslom (napr 20×) a pritom to nahlas hovoriť:

1 × 7 = 7 (a hovoriť „jedenkrát sedem je sedem“)
2 × 7 = 14 (a hovoriť „dvakrát sedem je štrnásť“)

potom i obmieňať:
7 × 1 = …
7 × 2 = …
aby sa nedostalo dieťa do pomykova, veď to je to isté.

samozrejme to má robiť neter, nie vy. 😉
táto metóda sa u nás v rodine osvedčila, i keď to bol týždeň-dva plaču.

proste treba trénovať a motivovať – dobré je zapojiť celú rodinu a občas (často) na ňu vybafnúť koľko je x.y?

netrestať, nenadávať, trénovať, trénovať, trénovať.
možno podmieniť i nejakou drobnou úplatou (keď to budeš vedieť tak …), ale netrestať (zákazmi, odobraním niečoho a pod.).

:-Q

PS:
neznalosť násobilky nemá s dyskalkúliou nič spoločného, keby sa našiel nejaký mudrlant.
jedná sa iba o prosté mechanické nabifľovanie, ktoré bude človek potrebovať celý život (minimálne do dospelosti, do kedy bude študovať, ale stopercentne aj potom).

Nechápavé

Tyhle čísla mi taky dělaly problém ale postupem času sem se je nějak naučil ;))..Jinak ať si to dokolečka opakuje a nebo si tu nasobilku píše 6,12,18,24,30 …­atd..

zzzzz

Pokud nejde učení běžným způsobem, je vhodné začít postupně. Věnujte se pouze šestce. Rozdělte si to klidně i na více dnů, první den 6,12,18,24 druhý den pokračovat a opakovat z prvního dne atd. Až zvládne šestku, přejděte k sedmičce.

Některé děti se nazpaměť učí špatně, dá se to ale natrénovat.

klumprt

Nevím. Já když jsem ve škole něco provedl, tak jsem musel za trest násobilku několikrát opisovat. Efekt to asi mělo, protože od té doby malou násobilku znám perfektně.