kristyjar13

Netbook nebo notebook?

Stále se zaobírám otázkou co si mám koupit. Jestli levnější notebook nebo lepší netbook (tedy okolo 5000 kč)
Potřebuju aby na něm šel internet a hry jako je Minecraft (ne větší), poté zase aby byl lehký (potřebuju ho nosit do školy) a aby uměl základní funkce ( pouštění filmů, udělat si na něm prezentaci atd.) Děkuji za odpovědi moc mi to pomůže

Odpovědi
Naty777

Ahoj já mám netbook a na minecraft to není ,ale notebook jo, ale zase netbook je dobry v tom ,že se na něj vejde spustu filmu a je idealní do školy :)

martin14

Doporučil bych ti radši notebook, má wifi takže na internet se dostaneš skoro kdekoli a na hry je to super a netbook ti Minecraft neutáhne a výkon moc nepodá, takže doporučuju notebook, dobré jsou od 10 000Kč.

balca

nebo netbook,to by byla asi nejlepší volba

jedy

Ahoj Kristy,

klasický notebook a netbook se od sebe dost liší, každý z nich je určen primárně na trochu něco jiného.
Tvoje požadavky jsou dost přísné, zkusíme si je rozebrat.

Cena – okolo 5000 Kč
Této kategorii nenajdeš nic jiného než netbook. Nedoporučuji kupovat starší notebook, mimo zastaralý hardware může ukrývat i nepříjemnosti jako kolísající baterie, špatné panty obrazovky nebo hlučnost větráčků (zaneřáděné prachem)

Internet a hry (Minecraft)
Internet s přehledem zvládají obě kategorie. Lépe se stránky prohlíží na větší obrazovce, ale to už je jen detail.
S hrami je to těžší. Na netbooku spustíš hry postaršího data a se slabší grafikou. Minecraft možná není nejnovější hra a vyumělkovanou grafiku určitě nemá, ale za to potřebuje opravdu rychlý procesor. Na netbooku to půjde opravdu horko-těžko.

Lehký
Notebook má kolem 2–3 kg a to se opravdu pronese. Netbook je jasnou volbou.

Základní funkce

Tohle umí každý notebook či netbook. Větší obrazovka klasického notebooku je výhodou, ale ne nutností.

Je to opravdu těžké rozhodování. Pokud nezvedneš cenu alespoň o 5 tisíc, není nad čím rozhodovat a vyber netbook. Oželíš ale hry, zvlášť Minecraft.
Pokud tě cena až tak netrápí, nejlepší volbou by byl ultrabook – lehký a přesto výkonný. Nejlevnější ultrabook začíná ale kolem 18 tisíc Kč.
Doporučuji se podívat na web zasvěcený právě výběrem notebooků – http://www.jaky-notebook.cz

Zdroj: http://www.jaky-notebook.cz

Kuzelina

Dobrý den,
vyber si podle těchto parametrů o kterých píšeš notebook na této stránce. Máš to tam docela přehledně srovnaný :). https://www.a­recenze.cz/no­tebooky/