Ella

Nesvítí zadní světla, co můžu udělat, když nutně potřebuju o víkendu jet autem?

Bohužel jsem se spolehla na špatného člověka a nemám to kde nechat opravit, hlavně už je pozdě – jde o elektriku. Co můžu dělat? Můžu nouzově použít na dálnici zadní mlhovky, jenom abych dala autu jedoucímu za mnou vědět, že tam jsem? protože opravdu jiné řešení nevidím…
Doplňuji:
říkám že je to v elektrice – obě zadní žárovky jsou spálené, ale zadní směrovky, brzdové světla a mlhovky fungují.
Jet musím, nemám se jak jinak dostat o víkendu do práce. A půjčovny na vesnici opravdu nemáme a myslím, že v pátek v půl devátý by mě každý akorát tak poslal do ----. Kdybych měla jinou, jakoukoliv možnost, tak ji využiju, ale nemám…

Nejlepší odpověď
honza19hk

tak šup do garáže a oprav si to.Jinak když tě chytnou je to docela slušná pokuta a možná i body.Záleží na jaký poldy narazíš.
A to ti nesvítí ani jedno obrysové světlo?Přední potkávací svítí??

Řekl bych že to nějaká velká závada nebude. uvolněný spoj,studeňák atd.
2 žárovky najednou to snad nebudou,pokud ano bylo by to ale bez problémů.
Doplňuji:
anebo si půjč auto např od manžela ,známého atd…Lepší si sehnat auto jiný než platit pokutu.

Další odpovědi
aramah

Já osobně bych nejela,no a když musíš tak jsou půjčovny… :)
Doplňuji:
Kdybys zavolala oni ti auto přivezou na určitou hodinu až před barák,vím to, neb jsem službu několikrát využila…

anonym

Ello, nechci Tě strašit, ale policajti tě budou mít asi moc rádi. Já bych tedy usilovně přemýšlela, kdo ochotný by se na ta světla ještě teď večer podíval. Nemusí to být hned renomovaný autoservis. Stačí šikovný kutil. Ti bývají většinou i ochotní a rádi pomohou.

mosoj

Jak tak koukám, jsi odhodlaná auto použít. Pokud to už riskneš tak určitě to mlhové světlo zapni. Nejde o pokutu jde o život !!
Jakékoliv rady ti asi nepomůžou. Vypadá to na to, že jsi něco zanedbala, žárovky se většinou nespálí najednou a pojistky má levá a pravá strana zvlášť.
Takže porucha obou světel najednou je málo pravděpodobná.
To s tím napájením ze zásuvky není špatný nápad, ale musí to někdo udělat a mít na to věci. Takže asi také nic pro tebe.

venkovan

Za dne to není problém, denní světla svítí jen vepředu. Ale za snížené viditelnosti bych nejel. A zapnout v noci mlhovku – to je na facku. Jedna z největších řidičských prasáren pokud není doslova hustý dešť, mlha či chumelenice. Takže opravit, nebo, ale to je potřeba být šikovný, natáhnout dráty na koncová světla z palubní zásuvky.
Ale jak píše kolega – to bude nějaká blbost Třeba žlutý anděl by pomohl, jen je to dost drahé. To bych v nejbližší prodejně koupil patřičnou délku dvoulinek, zástrčku do palubní zásuvky, několik vhodných konektorků a za chvilku to musí svítit.

cukrar

Určitě moje rada jde pozdě, ale pokud Vám nesvítí zadní červené světlo ani jedno, jedná se o přestupek se sankcí dosti velkou!!
nelze projednat na místě, půjdte do správního řízení, sankce zadržení řidičáku 6–12 měsíců, 5 bodů, pokuta 5–10 tisíc..
Pokud jsou spálené žárovky, tak vyměnit…

Karlosaurus

Ahoj, je pozdě ale poradím :)
Zapni si výstražná světla (oba blinkry) a pokud Tě chytí policie řekni že Jsi světla kontrolovala ale po pěti minutách jízdy na Tebe zezadu blikali auta, tak jsi po chvíli zastavila a zjistila jsi že Ti světla nesvítí, tak jsi zapla výstražné a snažíš se dojet k nejbližšímu autoservisu. Neznám policajta který by Tě pokutoval ;)

Ella

tak děkuji všem za rady :) už je opraveno :) nakonec to byla jak pojistka, tak poněkud vadný kontakt ve spínači světel. Ale to je tak, když to mamka svěří tomu, v koho nemám důvěru a není ani spolehlivý…

Venkovane, nemyslela jsem že nechám mlhovky zapnuté celou dobu, jenom když se za mnou objeví auto, tak že v dostatečném předstihu na chvíli zapnu, aby zpozoroval řidič, že tam je auto a zase je vypnu, taky jsem to tak udělala, neměla jsem jinou možnost… když se auto blížilo, tak jsem trochu sešlápla brzdu, aby se rozsvítily brzdové světla. Dojela jsem v pohodě, akorát pár řidičů na mě svítilo dálkovýma a když mě dojeli, tak na mě mávali, že mi nesvítí světla :D :D

Mosoj: nevím jak vaše auto, ale moje má jednu pojistku na obě světla…

Ocko: právě že ty mlhovky mi poradil zrovna policajt… :D podle mě to byla blbost na ntou, protože stačilo abych je na chvíli zapnula a viděla jsem značky 500 metrů ZA mnou. Dneska jsem to dala právě někomu šikovnému a zjistil závadu do několika minut :) je to šikula :D