Avatar uživatele
maschin

Neštve nebo nemrzí vás, že v ČR nemáme vysoká pohoří?

Oproti Karpatům, Alpám, Pyrenejím, Skandinávii i Balkánu jsou naše pohoří jak placky :D

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1889 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nevadí mně to. Krajina naší země je rrozmanitá – střídají se nížiny s pahorkatinami, ale i hory najdeme, jezera, rybníky, řeky atd.

Chybí nám moře. Už jsem zde někdy psala, že bratr mé kolegyně byl členem UNESCA, měla na starosti hodnocení rozmanitosti jednotlivých zemí. Naše země byla hodnocená velmi vyvsoko, body jí snížilo jen chybějící moře.

Ale i tak je co obdivovat. Asi 12 českých divů světa, které patří mezi UNESCO památky.

Ale kdo chce, tak si k moři může zajet, nebo využít přírodní i umělá koupaliště.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Velmi mě to mrzí. Dřív jsme jezdili do Tater i jen na víkend. Jinou dovolenou, než na horách, si nedovedu představit. Do budoucna bych se chtěl přestěhovat do Jizerek.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

No, je to trochu škoda, že za velehorami musíme za hranice. Ale kdo je má rád, jistě si tam občas zajede, není to tak daleko. Ale kdybychom měli aspoň kousek Alp, nebyl by problém sucha tak výrazný a naše energetika by nebyla tak závislá na uhlí a jádru. Měli bychom anektovat Rakousko, tam jsou na to už zvyklí.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

To ani ne, ale je škoda, že se nám v České kotlině nezachoval alespoň kousek mělkého křídového moře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nemáme ty nejvyšší, ale zase je máme krásné (pomineme-li toho „škaredého“ kůrovce). Jeseníky, Šumava, Krkonoše, Beskydy apod. Moře by také bodlo, ale praotec Čech to rozhodl za nás. Upoutal ho Říp. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Trochu mrzí. Líbí se mi Alpy.
Ale mám ráda i naše hory.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Nevadí mi to, protože lyžování nemusím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Kto chce, prírodné krásy nájde aj na území ČR. Vysoké hory nie sú všetko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ne, do Alp i do Krkonoš, dyť jsme v EU …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek