Rokio

Nestává se podle vás z České republiky konstituční oligarchie?

Přijde mi, že v našem státě mají největší moc ti, co mají peníze a demokracie zde není na takové úrovni jako v západních státech.

Jaký máte na to názor vy?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… to bylo vždy, je a bude všude, i v dobách reálného socialismu … vono, o peníze jde až v první řadě …

Další odpovědi
independent

Ano, je to tak bohužel.

Muffz

Vždyť na nerovnosti lidí a šikaně bohatých vůči chudým je postavená celá demokracie.

aliendrone

Nestává, protože již dávo JE! Přesnější název je plutokracie.

Každý systém má své klady i zápory. Včetně bývalého socíku i nacismu. Jediné jistoty, fungující za KAŽDÉHO systému jsou DANĚ a SMRT! ;) :D :D

plebs

Můj starý strýcu má názor, co si čecháčkové zvolí, tak to mají. V roce 1948 dvě třetiny národa ať žije vůdce Kléma pryč s kapitalismem, v roce 1968 – 90% národa vzhůru za soudruhem Dubčekem bude komunismus s lidskou tváří, v roce 1989 – 90% národa nejsme jako oni, v čele humanisti národa, nebude chudých ani bohatých, v roce 2017, třetina národa spasitel nás zachrání a bude líp k tomu tři a půl milionů voličů-nevoličů, kteří mlčky vše podpoří. Uvidíme za dalších 20–30 let čím bude většina národa opět nadšena a bude provolávat slávu dalším slibotechnám.