quentos

Nesprávná terminologie textových zpráv

Lidi znalí problematiky mobilů – co si myslíte o tom, jak Češi užívají zkratku SMS? Protože stojí za „Short Message Service“, je idiom „poslat SMS“ přece nesmyslný; vždyť příjemci neposílám SLUŽBU, ale zprávu. Jediný možný výklad mě napadá, že při zavedení zkrtaky SM za Short Messages by mohlo dojít k nedorozumění, protože tato zkratka se již užívá pro sadomaso…

Nejlepší odpověď
Retko

Ja myslim ze je to docela jedno ze vyznam zkratky nesedi. Wikipedie rika toto – V Evropě se často jako SMS označuje i samotná krátká textová zpráva.

Je to jako napriklad protokol ICQ, nejdriv to byl dokument popisujici pravidla a technicke parametry komunikace (protokol) a dneska kazdy pod tim nazvem nevidi zadny protokol, ale program a nebo jde jeste dal a vidi pod tim cislo, nebo i samotnou zpravu.

Je to uhel pohledu a vyvoj daneho terminu.

Tot muj nazor.

Další odpovědi
GangstaHelper

Nezbývá než souhlasit s Retkem, navíc by se dalo SMS vyložit i jako Short MeSsage (takovéto zkracování se v angličtině používá často). Já jsem například ani nevěděl, že SMS původně znamenalo Short Message Service, a to bude asi tím, že kě mě se to už dostalo jako Short MeSsage – na tom není nic divného, je to přeci také jakási forma vývoje jazyka.