tencosepta

Nespal jsem už 27 hodin a vůbec nejsem unavený, jakto?

Nefetuju, káva mě spíš uspáva a energické „drinky“ jsem neměl už dlouho. Taky se vám to stává že prostě dlouhou dobu nechcete spát?

Odpovědi
mosoj

Máš nadpřirozené schopnosti. Tak ať ti slouží.

Dane

Asi nejsi přes den příliš vytížený. Kdybys dělal nějakou fyzickou práci a vstával třeba v pět ráno, únava by se jistě dostavila.

led

27 hodín nespať nie je síce veľa, ale zase to netreba preháňať.
Pokiaľ máš činnosť, ktorá si vyžaduje veľké sústredenie, či neustály pohyb, stane sa, že môžeš pozabudnúť na spánok. Únava príde v momente dokončenia tejto činnosti.

anonym

Taky se mi stane, že prostě lehnu, ale spánek nepřichází, tak se zvednu a něco dělám, ale to jde jen o jednu noc, dýl to nevydržím a usnu třeba u oběda 🙂

Hornisse

Pokud jsi nedělal nic náročného, tak to není úplně podivné. Absence pocitu únavy přitom souvisí s denním světlem, které potlačuje potřebu spánku. Jakmile se setmí, mělo by se ti normálně chtít spát.

Každopádně tak dlouhé bdění nedoporučuji a určitě by ses nikdy neměl dostat přes 40h. I když nemusíš cítit žádný problém, má to dost vážné dopady na psychiku a může být i počátkem vážné psychiatrické diagnózy.