Thogy

Nesmyslné znaky v dokumentu – poškozen?

Zdravím, mám trochu větší problém.
Před pár měsíci jsem si vytvořil dokument ve formátu .docx (Microsoft Office 2010 – Word), uložil a jelikož jsem ho potřeboval utajit, přepsal jsem příponu z .docx na jinou, nepoužívanou příponu.
Zpětně jsem zkusil otevřít dokument v novém formátu ve Wordu a Word tento dokument normálně otevřel.
Teď ho ale potřebuji otevřít znovu, ale místo textu se zobrazují nesmyslné znaky a Word píše, že soubor je nejspíše poškozený a zároveň mi poskytl otevřít dokument s jiným kódováním, ale žádné kódování obsah dokumentu správně nezobrazilo.
Přepsání nové přípony zpět na příponu .docx nepomohlo.
Chtěl bych se zeptat, jestli je dokument nevratně poškozen, nebo zda existuje třeba nějaký program, který by dokázal obsah dokumentu zobrazit, díky!

Odpovědi
jáára

tak to někam nahoď my to posoudíme :)

McArthur

Zkus to otevřít v OpenOffice nebo LibreOffice. Mnohem snáze si poradí s problémy v dokumentech. Jsou zdarma na www.openoffice.cz , www.stahuj.cz nebo www.slunecnice.cz