Co mám dělat, když si nerozumím s bratrem ??

Prosím vás, je mi 14 let a mám bratra, kterému je 9 let, vůbec si s ním v poslední době nerozumím :( Mrzí mě to, a proto se obracím na vás, co s tím, co mám dělat, přejde to? Dřív jsem si s ním hodně rozuměla, zastávala se ho, chodili spollu ven hodně, hráli si a tak, ale ted? Prostě jen vivolává konflikty, už spolu ven téměř nechodíme, o ničem si nějak nepovídáme, když přijde z venku dom, je na mě protivnej, přijde do společného pokoje řekne mě lamo, buzno a tak, mrzí mě to, nevím co s tím, je to složitý :(

Nejlepší odpověď
anonym

Přejde to, časem – ale nemyslím, že s tím můžeš nyní něco udělat.
Prostě pár let vydrž.

Další odpovědi
mosoj

Někdo musí dostat rozum. Ty jsi první na řadě.

Kelt

No nediv se. Kluk jako budoucí muž vidí všude na vedoucích místech chlapy, ženské jsou sice také, ale to není tak vidět. Tak to chce mít doma. A když má doma starší sestru, která mu poroučí, tak se cítí ponížen a to co dělá, je jeho způsob obrany. Nepochybuji, že jsi se o něho starala, když byl menší a tento vzah se mu líbil, ale teď už to není ten malý kluk a myslí a uvažuje trochu jinak. Chce nad tebou vyhrát, mít moc, něco mu podvědomě vadí. Možná začíná dospívat, i když v takovém věku bych to u kluka nečekal, spíše u holky. Možná se mu smějí spolužáci, chce být zajímavý, silný. Ve skutečnosti se bojí a nechce dát ten svůj strach najevo, tak ho takto maskuje takovým jednáním. Měla bys být nad věcí. Zjisti, v čem je problém, zkus s ním promluvit, možná má problémy ve škole, tak nenápadně naznač, že máš také problémy a on asi ne a třeba se chytne a bude s tebou mluvit. Třeba jsi mu něco udělala, co mu vadí atd. Když se změní jednání toho druhého, musíme změnit způsob našeho jednání s ním.

Stingo

Nejspíš se nakazil od spolužáků ve škole, kteří se takto baví s děvčaty. Az mu skončí puberta, bude snad zase jako dřív.

Questman

da ny
Máš pocit, že 14ti letá holka má co kecat rodičům do bydlení?!

Hano, buď na něj hodná a hlavně se kolem něj moc nemotej, když bude na počítači nebo v pokoji sám, tak tam moc nechoď, stejně tak to platí o koupelně a záchodě.
Pokud můžu, i za něj, poprosit. Ber ho ven se svými kamarádkami a hodně s ním pak mluvte. Nekomanduj ho, spíš ho popostrkuj k činnosti, například mu dávej nějaké odměny, když bude hodný. Příklad – když bude celý den v dobré náladě tak mu dej nějaký bonbón co má rád nebo žvýkačku nebo malou čokoládku. Stejně tak když udělá něco o co ho poprosíš, neprodleně dávej odměny. Ale hlavně buď k němu milá a nikdy se nepokoušej zastávat jeho matku! Tím si k tobě může udělat takovou vnitřní nenávist, že si to neumíš představit. Buď vždy spíš kamarádka, přimlouvej se za něj u rodičů (hlavně když bude mít nějaký průšvih – nemusíš to hned žehlit ale projevuj mu, že jsi na jeho straně)

Víc rad ti zatím nedám, protože už jdu asi spát :)

postcd

zkus se poradit s rodičem a nebo se chovat méně jako starší sourozenec, tedy nekomandovat a brát jako sebe rovného.. .. možná