Pomelo74

Nerozhodnost při výběru školy

Dobrý den,mám takové dilema. Jak jistě víte,teď je období přijímaček. Já si dala přihlášku na školu,říkejme jí třeba A ,která je asi 70 km vzdálená od mého bydliště.Druhou jsem si podala do vedlejšího města.Na obě jsem se dostala.
A teď mamka a táta chtějí ,abych šla na školu A,která je ovšem daleko,ale zase budu tam mít jistější budoucnost, kamarádka a také babička chce abych byla blízko nich na škole B.Ta je asi těžší,ale také univerzálnější,že bych si potom mohla vybírat z hodně oborů na vysoké.
Já sama vůbec nevím,kam chci jít.Na jednu stanu si říkám ,nechci zklamat rodiče,ale ani kamarádku.Když budu někde daleko,líp se o sebe v budoucnosti postarám.Tady mám zase přátele se kterýma se uvidím o dost méně.
Vím,že byste mi asi poradili,abych se rozhodla sama za sebe ,ale já fakt nevím :(

Nejlepší odpověď
tom004

Jednou s tím samostatným rozhodováním budeš muset začít.Babička,ro­diče a ani kamarádi pokaždé „po ruce“ nebudou.Tak proč nezačít hned?

Další odpovědi
www

Já jsem to tenkrát řešil tak, že jsem nastoupil na všeobecnou školu. Chtěl jsem sice něco jiného, rodina mne ovšem tlačila úplně jinam.
Po maturitě už nebyli na mne tak agresivní a tak jsem se rozhodoval naprosto sám. Nelituji, poněvadž i sám jsem si to dokázal časem lépe ujasnit a třeba i přehodnotit.
Zkušenost

Damiana

Vybrala bych si školu A – tedy tu vzdálenější. Pro mne má všechny pozitivní atributy. Tak předně – sama říkáš, že je perspektivnější – co víc si od vzdělání přát? Je daleko – další skvělý aspekt pro budoucnost – osamostatníš se, odpojíš od závislosti na rodině (v tom dobrém!), získáš nové přátele a kontakty, „poznáš svět“, dospěješ.
Nenechala bych se svazovat kořeny, člověk má mít touhu chtít poznávat nové. Sedět „v koutě“ jen proto, že to chce babička a kamarádka je krátkozraké, i když ony to myslí dobře, protože se jim po tobě bude stýskat. Dej jim najevo, že se o tebe bát nemusí, že je máš a budeš mít pořád hodně ráda, ale že chceš něco dokázat a tohle je pro tebe dobrá šance. 🙂

Drap

Ty sama nevíš , a rozhodování chceš přenést na nás ? Musíš začít ty sama.

Yavin

Musíš si určit jaké máš priority… Vím o čem mluvím – včera jsem byl na pohovoru v Praze (80 km od mého bydliště) a od 1. září tam nastupuji… Budu bydlet na intru, takže žádnej med, ale vím, že ta škola mě pravděpodobně bude bavit a to je to nejdůležitější. Kamarády budeš mít nakonec všude. A v dnešní době přeci není spojení s kamarádkou ani babičkou žádný problém – mobil, skype, chat, mail,…